Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumot milyen gyakran...

Egy akváriumot milyen gyakran kell takarítani, és hogyan? ( 54L)

Figyelt kérdés
Gondoltam rá,hogy beszerzek egyet,mert eléggé vonz a dolog,meg régóta gondolkodok rajta. Csak érdekelne,hogy hogyan kell takarítani,milyen gyakran? 54 literest

2012. szept. 8. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez egy másik kérdésre volt egy válaszom részlete:


"Hetente kell aljzatporszívózással egybekötve lecserélni a víz 1/3-át , 1 napig állni hagyott vízzel,

és havonta, az aktuálisan leszívott akváriumvízben ki kell nyomkodni a szűrőnek a szivacsát.

Teljes nagytakarítás csak komoly okkal (BG alga) lehet.


Olyan nagytakarítást, hogy az aljzatot, tereptárgyakat, mindent kimosol, 2 évente kell csinálni, de olyankor érdemes a víz 100%-át meghagyni, illetve tilos ezzel egy időben a szivacsot is kimosni.

"

2012. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Soha nem volt még akváriumom,szóval az a baj,hogy nézelődtem a válaszokat,de pl nem értem mi az az aljzat porszívózás,stb :D Az állni hagyott víz az gondolom azt jelenti,hogy töltök 1 vödörbe vizet,hagyom állni a megadott ideig,és azt möntöm bele? Letudnád írni úgy,hogy egy full kezdő is értse :D
2012. szept. 8. 19:16
 3/20 YourDestiny ***** válasza:

Azért hagyjuk állni, hogy elillanjon a klór. Az akvarista.hu-ra regisztrálj, vannak ingyenes e-könyvek, kezdeti lépések, szűrés alapjaival kapcsolatos pdf. Minden benne van, amit kezdőként tudni kell. Ha nem szánsz rá időt, valószínűleg hamar rá fogsz unni a halakra a problémák miatt.


A csapvízben lévő klór a szirőszivacsban lévő baktériumokat is kivégzi. A lényeg a biológiai szűrésben rejlik, ami szemmel láthatatlan, ezt sokan nem tudják. A halaid által termelt méreganyagokat valaminek le kell bontania, nem elég a mechanikai szennyeződéseket kiszűrni. Éppen ezért a szivaccsal óvatosan bánunk, nagyon nagy jelentősége van. Ezeknek a baciknak valahogy el is kell szaporodnia, éppen ezért járatjuk a kész akváriumot 3-4 hétig, mielőtt a halakat betelepítjük. Gyakran egy ideig a víz zavarossága is felbukkanó jelenség lehet, amíg a bizonyos biológiai egyensúly nem állt be az akváriumban. A szűrő napi 24 órát üzemel, esetleges néhány óránál tovább való leállás esetén beüthet a baj, ugyanis a szűrőbacik áramlás nélkül idővel elpusztulnak.

2012. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

aljzatporszívó pl ez:

[link]

így működik:

http://www.youtube.com/watch?v=l4_az4Yw4Ns&feature=related

így lehet elkészíteni otthon szinte 0 ft ből:

http://www.youtube.com/watch?v=dyShys6Www4


+ a víz 20-30% át cseréld 2-3 hetente, teljes takarítást én fél évente szoktam csinálni, ilyenkor összes vizet leeresztem, ecettel, vagy citromlével párszor átmosom az aljzatot, a növényeket csap alatt, pár tucat csigát kiviszek a szomszéd tyúkjainak:), a kerámiákat ecettel és fogkefével lesikálom, én nem szoktam állni hagyni a vizet mi előtt az akváriumba töltöm, vízelőkészítőt szoktam bele tenni, ez ilyen bacitenyészet folyadék formában, kereskedésben lehet szerezni sokfélét.

2012. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia :)

Az akvarisztika egy nagyon szép hobbi, örülök hogy sok embert éredkel.

És annak is örülök hogy előbb utánanézel, és nem a mindent rádsózni próbáló eladótól kérsz tanácsot (mert annak sokszor rossz vége van ) azt hogy mit s hogyan csinálj rengeteg helyen le van írva pont ezért nem írom le (jó hosszú is lenne :D ) de linkelek pár oldalt amit érdemes meglátogatni és alaposan átböngészni.Ezek részletesen megírják hogy mit hogyan kell tartani,gondozni ..stb.


Először is regisztrálj az akvarista.hu -ra és olvasd el az ingyenes e- bookokat kezdve ezzel: [link]

Ezen az oldalon rengeteget tudsz tanulni.

Ezen az oldalon az általad tartani kívánt(fontos:mielőtt megveszed a halat alaposan nézz utána tartásának,igényeinek.(én régen nem ezt tettem és a kereskedőre halgattam és összevásároltam..rossz lett a vége))jahh igen itt van: [link]

és még pár hasznos oldal: [link]

ha a növényes akik is érdekelnek akk: [link]


és ha garnizni akarsz: [link]


[link]

[link]


most kb ennyi jjutott eszembe. ha kérdésed van nyudodtan írj privit :)

2012. szept. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 YourDestiny ***** válasza:

Aljatporszívó kellékek:


Egy gumicső és egy flakon. Levágod a tetejét, rögzíted a gumicsőre és kész. Algakaparó házi megoldása a mosogatószivacs.


Na még néhány apróság, bár az e-könyvekben minden ott lesz. Csak azért írom le, mert kaptál helytelen választ is


A teljes akváriumot soha nem takarítjuk ki teljesen, legfeljebb 4-5 évente, ha már nagyon elkoszolódott. A víz 30 százalékát hetente cseréljük. Rövid kémia, hogy mégértsd, miért kell. A bacijait az ammóniát kezdik el oxidálni, amiből nitit lesz. Ezt nitrátra bontják tovább, ami viszont tovább nem bontható, ám a halak számára sokkal nagyobb mennyiségben tolerálható. Ezt tartjuk kordában a vízcserékkel. 300 liter felett nincs szükség heti vízcserékre, se ekkora mennyiségű cserére, hisz nem is egyszerű dolog. Kisebb akváriumnál viszont be kell tartani.


Nem olyan bonyolult ez, hamar bele lehet jönni, csak néhány alap dolgot be kell tartani.

2012. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Egy aljzatporszívót 50 ft-ból is össze lehet hozni:

[link]


Elem ugyan nincs benne, de gravitációval is tök jól működik.



Nem kell ezt túlbonyolítani, annyi, hogy le kell cserélni a víz kb 30 %-át hetente. Simán, le kell szívni egy csővel.

De mivel a szűrő nem szedi össze az összes koszt, ami megül az aljzatban, ezért érdemes úgy leszívni a vizet, hogy az aljzat fölött pásztázol.

Egy sima csővel viszont így az aljzatot is leszívnád, tehát kell a végére egy szélesebb cső, így a nehezebb aljzat visszahullik a talajra, a dzsuvát meg leszívod.


És ebben a leszívott vízben kell alkalom szerűen (ha már alig van víz forgatás) kinyomkodni a szűrő szivacsát.


A cserevizet meg előző nap megengeded, és az akváriumba kerülés előtt állni hagyod 1/2-1 napot.


Bonyolultabb, mint amilyennek hangzik, amíg ezt leírtam, addig meg is tudtam volna csinálni. Na jó, mondjuk lassan írok... :D


Az e-book-okat meg leírták a többiek, érdemes elolvasni őket.

2012. szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekiláttam az E-booknak. Eddig ez nem világos,hogy az aljzat porszívóval hogy kell bánni. Tehát odarakom a talajhoz,és eggyből felrántom?(A linkelt videóbol ez jött le). És ezt hogy kell,aprólékosan az egész akváriumba,vagy csak pár helyen? Előre is köszi a válaszokat,eddig sokat segítettetek. Esetleg aki profibb,tudna linkelni egy kettő akvárium szettet,amivel már betudnám üzemelni? A halak még ráérnek.(Persze az akváriumot sem most akarom rögtön,majd később) csak legalább tudjam,hogy miben gondolkozzak stb :D
2012. szept. 9. 10:06
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet nem egy videót néztünk, de én nem láttam felrántást. Végig kell pásztázni az aljzatot, úgy, hogy az aljzat visszahulljon, a koszt meg leszívd. Ott, ahol hozzáférsz. A világ legegyszerűbb dolga.
2012. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem,és mi van ha felszívom a talajt?Vagy az nem lehetséges?
2012. szept. 9. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!