Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshal mellé milyen...

Vitorláshal mellé milyen halat lehet tenni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Én is ott tájékozódtam és ott ír egy párra 150 litert, és tudom hogy 2 pár van nekem te ősparaszt.

Amúgy meg annyi eszed nincs, hogy 10 hónapos halak még messze nem érték el a végleges méretüket? Ha nem tudod hogy mi a helyzet akkor miért próbálsz okoskodni? azt nem veszed észre, hogy a te válaszaid csak 40%-ban hasznosak, míg az enyémek 75%-ban? A télen veszek 400 literes akváriumot, a szűrés meg már most megvan. Egy része most is megy a jelenlegi akváriumban. A cápamárna az egyik 10-12 cm, a másik meg 7-8. a vitorlások sem nagyobbak 6 cm-nél és a gurámik sem. Az ancik is 6 cm körül vannak, szóval még minden halam fiatal. Remélem így már örülsz és nem a kötözködés miatt vagy itt. Amúgy sem az én akváriumom a kérdés, hanem hogy vitorláshal mellé mit lehet tenni és én válaszoltam. Amúgy is a vitorláshl ha túl szűk a hely akkor mindent lemészárol, de a 10 hónap akvarisztika alatt egyetlen egy halam pusztult el csak. 2 hónapot tanulmányoztam a témát, mielőtt egyáltalán megvettem az akváriumot meg a felszerelést.

További szép napot. remélem örülsz. A velem való kötözködésre fordított energiát inkább fordíthattad volna a kérdés megválaszolására, ha már ilyen okos vagy, mert arra viszont nem adtál semmi választ.

2012. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék már 150 literben lehet tartani felnőtt korában. mert ugye ez az oldal azt adja meg, hogy kifejlett korában mekkora akvárium kell.

2012. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

itt most azon van a hangsúly h jelenleg mekkorába tartod, és h mekkorára nőnek és mik az igényeik, többi jövőképet magasról leszarom.... ha most indítottál nem rég 1 éve egy aksit... és vettél olyan halakat amiknek sokkal nagyobb hely kell, mért nem gondoltál előre?? ezzel nyugtatod magad.. szerintem semmi nem lesz belőle..


mivel szar nekik aksi, nem is fognak úgy fejlődni ahogy kellene...



150 literben lehet 2-öt tartani, más halak nélkül...


de neked nem 2 van hanem egy kicsivel 15 literrel többe 4 darab.. és mellette még egy csomó másik hal... olyan is aminek majd nem h 2-szerese aksi kell mit amibe most van (cápamárna)

októbert vagy novembert írtál h azóta van meg aksi és akkor már tettél bele pár halat.. ahhoz képest elég kicsik... már majdnem 1 év eltelt azóta... sok hal 1-2 éves korára eléri a végleges nagyságot... most majd jön h a halak többsége nem rég került be...


tudod mit?: neked van igazad!!


40% adok hasznos választ, eddig kb. 3-szor vagy 4 szer válaszoltam.. néha szoktam válaszolni mikor látom h valaki azt hiszi h rendesen csinálja dolgokat közben nem... több szabályt megszeg..

2012. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
57%

"az akváriumom november eleje óta működik és a vitorlások meg az ancik jöttek először."


november óta megy... vitorlások 6 cm-sek...


vagy novembertől nagyon nagyon sokáig üresen állt az aksi és nem rég kerültek be a halak, vagy valamit nagyon elszúrsz mester.. vagy már a sokadik vitrolásod.. vagy azt írod majd h már más halak voltak előtte és lecserélted őket... mindenre van magyarázat na pacsi

2012. szept. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
8%

Túl sok energiát ölsz abba, hogy rajtam találj fogást. De engem nem érdekelsz. az meg hogy pár kérdésre válaszoltál csak, semmit nem jelent, mert ha 2 kérdésre válaszoltál és az egyikre 90, a másikra meg 100 százalékos volt a válaszod akkor 95 százalék lesz az átlag. azért mert kevés kérdésre válaszoltál még nem biztos hogy sokan jóra értékelték. amúgy azt a 6 cm-et hasraütésre ítam, lehet 8 is, a lényeg az, hogy az ilyen nagyobb halak nem 1 év alat foglyák elérni a felnőttkort és amúgy nem értem, hogy honnan veszed hogy nem, veszek nagyobb akváriumot és csak magamat nyugtatom? Venni fogok. Ha nem hiszed akkor az a te bajod, de a kérdésre még mindig nem adtál hasznos választ. Hogy miért? Azért mert a büds életben nem volt még vitorláshalad és csak azt látod, hogy a díszhal infó mit ír. nyugodtan kérdezd meg, a tapasztalt és sokat látott akvaristák többsége szerint a díszhal infó gyakran túl nagy méreteket ír.

[link]

Vegyük példának a neonhalat. Minimum 70 litert ír, holott tudjuk hogy 54 literben gond és betegség nélkül boldogan megvan 8 darab évekig.

Mielőtt az én kommentemre válaszolsz megin, adj egy hasznos választ a kérdésre. Itt az adott kérdésben is kinek a válasza a 0%os? Ja hogy a tiéd. Az enyém nem az, annak ellenére sem, hogy nagy valószínűséggel már rég lepontoztad.

2012. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Na a 20 perce adott válaszod is 0%os. Nincs is miről beszélni. Amúgy mi az hogy a jövőt lesz*rod? Akkor a jelennel miért foglalkozol? Vannak fiatal halaim messze a felnőtt kortól, mert ugye nem 10 cm a kifejlet kor, mert sok 13-15 cmes vitorlást is láttam (nem, nem nagy vitorláshal) Most még elvannak a 165 literben bőven, Mire kell addiga meg lesz nagyobb.

Részemről a vitát lezárom. Nem ismered az akváriumomat, azt sem tudod hogy mit ócsárolsz. De ha már így benne vagyunk akkor neked mekkora akváriumod van mennyi hallal és milyen szűrővel? csak őszintén, ne most találj ki egy összeállítást. akvarista.hu-n esetleg ha fent vagy akkor az adatlapodat szívesen megnézném

2012. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Soha senkit nem pomntoztam.. szarok itteni pontozásra vagy nem tudom miről beszélsz..


az meg hogy 40%-os csak a rátám az annak köszönhető hogy ha valaki fel tesz egy nevetséges kérdést amin röhögök és utána ostobasággal válaszolok akkor lepontoz de hol érdekel?:D


Vitorláshal mellé inkább nagyobb testű halakat tennék, bá a legtöbb helyen neonokkal vannak mert szépek együtt... de ez akkor kivitelezhető ha kiskortól együtt vannak, akkor nem fog a viti táplálékként tekinteni a neonokra..

2012. szept. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

112 literes


11 neon

5 baltahasú lazac

6 kuli kuli


vannak csigák és garnélák és novényes


most vettem nem rég,belső shark szürő 800l/ h szűr óránként

2012. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 YourDestiny ***** válasza:
100%

Nem kell veszekedni, mindenki másképp csinálja :)


Viszont bocs, hogy beleszólok, egy dologban nagyon téved az egyik válaszoló, méghozzá a neonhalas ügyben, ez nagyon szúrta a szemem. A diszhal.info nemhogy eltúlozta, inkább alulméretezte. Nem mindegy, hogy a halak mekkora helyre zárva élnek le éveket, azért ismerjük meg őt és legyünk tisztában az alapigényeikkel. Tudjuk, hogy szeretnek kiúszni, ebből adódóan a minimum 70-80 centiméter hosszú akvárium az ideális számukra. Nemhogy az 54, de a legtöbb esetben a 70 liter körüli akváriumok se érik el ezt a hosszt. Egy csapat neonhalnak szerény véleményem szerint illene adni 90-100 litert.

2012. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 75 %-os szakértőő írta h 54 liter is elég nekik..


Nem még véletlenül sincs tisztában h kis méreteik ellenére 4-5 centi nagy úszótér kell nekik..


100 literes medence.. lényegtelen h 5 vagy 10 szerene az aksi egyik végéből a másikba menni mert 1 darab is szívesebben úszik egy 100 literesbe mint egy 54-esbe

2012. szept. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!