Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok nekem halakat és...

Ajánlanátok nekem halakat és növényeket?

Figyelt kérdés
80*35*40 cm-es az akvárium. Szeretnék egy nagyon szép kinézetűt összehozni. Tudnátok nekem ajánlani ehhez díszes és szép színű halakat, amik meg is tűrik egymást illetve darabszámot is írnátok nekem? Nem szeretném hogy szenvedjenek ezért kérek tőletek tanácsot! :)

2012. szept. 2. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:

112 literes,ha jól számoltam!

Én a helyedben sügéreket tartanék, azoknak nem kell növény, csak kvarchomok. De a halakról nem tudok sokat, sügereket sajnos nem tartok.


Akkor még rakhatsz bele neonhalat olyan 10-12 db-ot, és garnélákat, meg kisebb csapathalat...


De nagyon sok variáció lehet. Inkább írj meg 1-2 olyan halfajt ami tetszik, azokat ki tudnánk egészíteni! :)


www.diszhal.info

2012. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát találtam pár halat ami tetszik leírom őket aztán hátha ebből sikerül összehozni valamit! :)


-gyöngygurámi

-tűzgurámi

-Zebradánió (Ebből találtam iylen zöld színűt az nagyon szép! )

-Zöldsávos törperazbóra

-Királylazac

-kuli-kuli

-Zöld pontylazac

-Sepregető Garnéla

-Werneri kalászhal( Talán ha a többi olyan ami nem csipkedi meg akkor beférne? )

-Betta nagyon tetszik de esélytelen szerintem hogy békésen meglegyen a többi hallal ahogyan olvasgattam.

-Algaevő halból pedig 2 darab van ami megtetszett nagyon:törpe szívóharcsa és az Algázó géb.


Köszönöm szépen! :)

2012. szept. 2. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:

5 baltahasú lazac víz tetején vannak csak

10 vörös neon középtájt úsznak

6-7 kuli-kuli ajzatra..

2012. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

vagy


5-7 kuli

10 neon

1 betta


1 betta ( egyéniéségtől függ h bántani fogja e a neonokat lehet szerencséd lesz..) de őt útolsónak tedd az aksiba... mert akk kiszolgáltatva fogja érezni magát... ha ő van először bent akkor meg rajoskodik azt hiszi övé a világ XD



vagy 5-7 kuli

10 vöri neon

4 darab mézgurámi 2 hím 2 nőstény

2012. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A betták temperamentuma egyedenként nagyon eltérő lehet, nem mind vérfürdőzik. 112 literben van reális esélyed más halakkal tartani, de vigyázni kell, mert őt is megcsipkedhetik.

Gurámik dettó, a tapogatóikat csipkedhetik, viszont területvédők és a hímek rosszul tűrik egymást. Gyöngygurámit nem biztos, hogy érdemes 112literesbe rakni. A tűzgurámik a törpe gurámik színvariációi, ők elég kiszámíthatatlanok és erősen védik a területüket. A mézgurámik nyugisabbak, jobbak társas akváriumba. Csak úgy, mint a bettákat őket is utolsónak érdemes berakni az akváriumba.


5-7 kuli

10 Hengeli razbóra (alterantíva: ékfoltos razbóra, de ők nagyobbak)

1 hím + 2 nőstény mézgurámi


vagy ugyanez csak bettával. De vele, azért nem árt ha van B terv.


A dániók csipkedősek úgyhogy őket betta, gurámi mellé ne.

Az algázó nem létfontosságú az akváriumba, általában egy-két fajta algát esznek, azokat meg ki lehet kúrálni máshogy is. Otok jófejek, viszont csapatban érzik jól magukat, érzékenyek, úgyhogy csak beállt akváriumba érdemes őket rakni és nem lelkesednek a műkajáért. (Szerencsére a cukkinit és a spenótot szeretik.)


A növény az világítástól, felszereléstől, talajtól függ. Tipp: gurámik, betták szeretik az úszónövényeket.

2012. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Növényeket akkor tudunk ajánlani, ha elárulod a világításod erősségét. Gyári szett?


A halak száma pedig függ a szűréstől. Belső szűrővel kb. 60-70 literhez kell telepíteni a halakat, külsővel jó lehet a többiek által felsorolt létszám.

2012. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség mért kellene 60-70 literhez??


Vannak 800l/h-s szürők, bőven megfelelnek egy 112 literes aksiba..!


Nekem is 112 literes van, rendesen szűr minden, 3 hetente havonta mosom át a szivacsot..!

2012. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Attól, hogy 800 liter per órát tud, még belső marad. A szűrésnél az egyik legfontosabb adat a szűrőtartály mérete, ugyanis a biológiai hatékonyságon van a hangsúly, nem pedig a mechanikai szennyeződések kiszűrésén. Egy egyszerű belső szűrő tartálya egy maréknyi szivacsot rejt, ami biológiailag bizony nem sokat ér egy ekkora helyen. Víztesztekkel lehet ellenőrizni.
2012. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A lámpa egy gyári 2*18 wattos lesz. A szűrő pedig 1000liter/ óra külső szűrő, Aquanova.

Sügerekből milyen fajták jöhetnének szóba? mert ahogy tudom abból se mindnek felel meg a 112 liter. Na meg ha Sügeres akváriumom lesz akkor a növényeket el is felejthetem? Mert szerettem volna ilyen "gyepet" is csinálni bele :)

2012. szept. 3. 19:00
 10/10 YourDestiny ***** válasza:

A legtöbb sügérnek kicsi ez a hely. A gyepet két okból is elfelejtheted. Az egyik a világítás, a másik a sügér. Aponogetifoliát és anubiasokat viszont tehetsz az akváriumba, azokat nem darabolják fel.


Ha több sügeret szeretnél tartani, akkor törpesügerekben gondolkozz. Viszonlag nagyobb testű sügérek közül mindössze egy párnak elég a 112 liter, ilyen például a brichardi vagy talán a callainos.

2012. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!