Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a díszhalak tényleg...

Ezek a díszhalak tényleg tarthatóak együtt?

Figyelt kérdés

Sera programmal állítottam össze ezt a hallistát egy 112 literes akváriumba. A program azt mondja hogy ez így megfelelő. Azért kíváncsi lennék a ti véleményetekre is! :)


A lista:

Cseresznyegarnéla - 5 db

Neonhal - 10 db

Törpe Gurámi - 4 db

Sziámi harcoshal - 1 db

Kakadu törpesügér - 1 db

Párduccsík - 3 db

Gyöngygurámi - 4 db

Algaevő - 5 db

Vitorláshal - 5 db


Köszönöm!



2012. aug. 28. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Úhhuhú :D Dehogy, ez durva gyilkolás lenne. Nem is tudtam, hogy ennyire ostoba az a program.

Inkább tapasztalt akvaristáktól kérj segítséget (akár tőlünk), ne hallgass egy buta programra, egy eladóra meg pláne ne!

2012. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

NEM! NEM LEHET!

Törpe gurámiból, csak 1 párt, vagy max. 1 hímet, 2 nőstényt!

Gyöngygurámi: abból max. egy párt!

Algaevő ? Az törpe szívóharcsa jó!

Vitorláshal: egy pár MINIMUM 150 literbe való, azt felejtsd el!


Szerintem rakj bele:

-Cseresznyegarnit

-20 neonhalat

-Algaevőt ( amit mondtam )

-Egy törpe gurámi párt!


A fentiekben sok kölünböző hőmérsékletet szeret, és ezért kiütik egymást!

Valamint a ragadozó halat megzabálják a garnikat! Még az is lehet, hogy a törpe gurámi is megeszi őket, bár nálam jól elvannak!

2012. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy példaként közben egy életképes összeállítás:

Vörösneon 10 db

Mézgurámi 4 db (a törpegurámi eléggé agresszív)

Sziámi harcoshal 1 db

Algaevő 1 db

Páncélos harcsa 6 db


A garnéláknak még a talajraérkezés előtt végük lenne. A gyöngygurámiknak kicsi ez a hely, bár ha csak neonokkal lennének, úgy elmegy.

Algaevőből 5 db maximum törpe szívóharcsából lehet, anciból a 2 is sok. A legnagyobb vicc a vitorláshal, 300 literre mehet 6 db (5-öt egyáltalán nem tartunk, párválasztóak). Kakadu törpesügérből is vicc az 1 darab, főleg ilyen társításban. Tehát nagyon gáz a lista.

2012. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!