Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Egy 5l-es akváriumban tartok 2 guppit,2 neon,1 páncélos harcsát. Ma vettem őket. A kékes guppim fogyton forog,van hogy egy pill.-ig fordítva úszik. Mi lehet a baja? Egyébként mind a kettő hím vagy nőstény, azt nem tudom csak azt h egyformák. És hogy neveljem őket?
2012. aug. 25. 20:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Ut. Néha lent fekszik csak azokat az oldalt lévő kettő uszonyát mozgatja,de a farok úszóját vagy mit nem,a másik guppi is néha lent van de az használja mindenét.
2012. aug. 25. 20:46
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen emberek miatt hagytam abba itt a válaszolást.

2 guppinak a minimális akváriumméret 40 liter.

Neonból 10-et tarthatsz minimum, 70-80 literben.

Páncélosból 6 a minimum, 50-60 literre.


Beleölted őket a saját ürülékükbe. Gratulálok.

2012. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

....

1.30 liternél kisebb akviban nem lehet tartani kifejlett gerinces állatot. A hal pedig gerinces.

2.szegénykék túl vannak zsúfolva!

3.Neonból legalább 8at tarts.

4.Páncélosból min 5-6ot


5.De komolyan, neked jó, ha egy kis helyre vagy bezárva, sok emberrel,a saját és a társaid ürülékében?

2012. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van Murr. Egyetértek veled. Korábban is írtam már, de leírom ide is. Mér akar mindenki halat? Pénz nulla, hely nulla, akvárium nulla, szűrő, melegítő nulla, de a hal az természetesen kell. Hát már hogyne kéne. Aki csóró ne tartson halat! Gazdagodjon meg vagy felejtse el az akvarisztikát. Igen, ez egy sznob hobbi, kész. El kell fogadni. Van egy tanácsom! Fojtsátok vissza a lelkesedést! Ne akarjatok halat! Nem fogok tanácsokat osztogatni, mert aki még azt is leszarja, hogy kicsit utánaolvasson a szakirodalomban, az nem érdemli meg, hogy élőlényt tartson, vezérelje akármilyen jószándék. Szóval, kedves kérdező! A következő a tanácsom, amit fogadj meg! Kérlek, add el azokat a szerencsétlen halakat, amíg nem késő! Az 5 literbe tartsál uborkát! És örökre hagyj fel az akvarisztikával! Nem tudok és nem is akarok jobbat mondani. Elegem van az ilyen emberekből. De sajnos az én szavaim szart se élnek. Úgysem fogadja meg őket.
2012. aug. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na én meg leírom, hogy nem akarok tanácsokat osztani, erre azt teszem. :D Szóval, ezen a tanácson kívül nem akarok...
2012. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
De akkor megint minek vagy itt murr???? És ha itt vagy miért válaszolsz???
2012. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom, ennyi erővel egy fazékban is tarthatnád őket.

Szerintem add el a halakat, és ültess abba az "akváriumba" kaktuszt.

Tényleg nem játék ez.

Egy vagyonba kerül hogy élhető környezetet biztosíts egy halnak.

Apósom is szórja a halakat a 10literes akváriumba, nem pucolja aztán néz hogy miért halnak meg a zöld vízben.

Mindig elölről kezdi, nem értem miért jó ez az állatkínzás.

Az meg se fordul a hülye fejében hogy utánanézzen hogy kell csinálni...

2012. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A baj, a felelőtlenségből adódó tájékozatlanság.

A következmények, környezeti sokk, és súlyos mérgezés.

Nevelni pedig nem a halakat kell, hanem magadat. Vagy ha magadat nem tudod, kérd meg rá a szüleid.

2012. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem nem pénz kérdése a dolog, hanem felkészültségé, türelemé. Én sem vagyok gazdag, de fél év alatt összegyűjtöttem a cuccokat egy normális akváriumra. Olvastam, barkácsoltam, megcsináltam. Ez marad ki sok mindenkinél.


Kedves jóakaró válaszoló, el kell keserítselek, itt vagyok, élek, csak a szélmalomharcot untam meg. De azért néha még beleszólok a dolgokba, bocs :)

2012. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!