Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több törpe gurámi?

Több törpe gurámi?

Figyelt kérdés

Hali!

Kis, 60 literes akváriumba lehetne rakni több hímet is valamelyikből?

-Mézgurámi

-Törpe gurámi

? Már van egy T.gurámi hímem egyedül, de nagyon megtetszettek ezek a halak. Csak nőstényt tegyek mellé , vagy esetleg lehetne egy t.gurámi nőstény, és egy Mézgurámi hím?


2012. aug. 22. 15:37
 1/9 A kérdező kommentje:

Ó, még egy kérdés:

Akkor is épít habfészket, ha nincs mellette nőstény?

2012. aug. 22. 15:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy nőstény törpegurámit még vehetsz hozzá. Szerintem vehetsz még egy pár mézgurámit is, ha nincs sokkal több hal az akváriumban. Amúgy én úgy tudom, hogy akkoris habfészket épít, ha nincs nőstény. Pl. az össze-vissza kínzott, pohárban partott Betták a kereskedésekben építenek habfészket.
2012. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Csak azért kérdeztem, mert az egyik kiálló növény mellett volt pár "buborék".

2012. aug. 22. 16:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Hímet nem tehetsz bele többet.

60 liter nem elég 2 hím territóriumának.

1 hím 2 nőstény elfér benne.

2012. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ha esetleg így lenne?

-1 hím törpe

-1 nőstény törpe

-1 nőstény méz


? Esetleg ha párosodnak, akkor a méz nősténnyel nem?

Vagy inkább csak törpe legyen? :$

2012. aug. 22. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet benne mézgurámi, nem tudom, hogy összeívnak e, valószínűleg nem. 2 különböző faj.
2012. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a fajon múlik, hogy összeívnak-e. A nemzetségen. Az oroszlán és a tigris is tud szaporodni, mégis külön faj. Szerintem az 1 hím törpe, 1 nőstény törpe, 1 hím méz és, ha csak ők élnek benne, 2 nőstény méz a legjobb. De ha van más középső vízrétegben élő faj, akkor elég 1 méz nőstény is.
2012. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez nem lesz egy kicsit sok? És a méz hím-törpe hym nem fog rivalizálni?
2012. aug. 22. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor sok, ha van benne másfajta hal is. Amúgy szerintem nem fognak. A törpéhez 60 literre 1 párt ajánl a szakirodalom. Mézhez 50 literre 1 párt. De, ha tényleg nincs más hal, akkor 2 nőstény is lehet. De max. harcsafélék lehetnek akkor az akváriumban, abból is csak egy vagy kettő.
2012. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!