Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A béka megeszi-e a guppikat?

A béka megeszi-e a guppikat?

Figyelt kérdés
Nyáron ki szoktam tenni a kerti tóba az akváriumból a halakat, de most beköltözött egy kicsi béka. Ezért nem tudom,hogy kitehetem-e őket.
2009. júl. 15. 13:09
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
48%
Kizárt dolognak tartom, hogy a kecskebéka halat enne.Ebihal korában megeheti a nálánál kisebb halakat, de felnőtt korban csak rovarokra vadászik.
2009. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Kevéssé falánkak, mint a tavi békák, de ugyanúgy elkapják a repülő rovarokat, pókokat, férgeket, csigákat, kisebb mértékben a halivadékot is"


[link]


"láttam már kecskebékát 4-5 cm-es hallal a szájában,kiült a tavirózsalevélre,s ott nyelte le a kishalat"


[link]


25370. hozzászólás

2009. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem gondoltam volna. De legalább most már ezt is tudom. Hallottam ugyan óriás békákról, akik madarakat, kisebb rágcsálókat is elkapnak. De a kecskebékáról nem feltételeztem, hogy halászna. Az egész gyerekkoromat tóparton töltöttem és még sohasem láttam ilyet.
2009. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a gyenge vagy beteg halakat eszik.
2009. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!