Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzem be az 54...

Hogyan rendezzem be az 54 literes édesvízi akváriumomat? (több lent)

Figyelt kérdés

Mármint ezekre a kérdésekre szeretném a választ:


-Milyen fajta aljzat legyen? -a mostaniba apró szemű kavicsok vannak-


-Mennyi és milyen fajta növények legyenek bent? -a mostaniba nem tudom, hogy milyen fajta a növényem, csak azt , hogy a jávai moha az rohad el!-


-Legyen benne kiegészítő? Hány darab? -A mostaniba, ami 40 literes van benne egy bújócska, és esetleg még azt megtudom csinálni, hogy a guppi kishalaknak , a növények "'cserép" részét a vízbe beletudom tenni, és az nem süllyed el, és ezáltal a kishalaknak lesz fent is menedékhely... vagy ez hülyeség? -


Még jöhetnek berendezési ötletek, azokat is nagyon szívesen várom!

Ezeknek a halaknak készítem el az új otthonukat: 3db nőstény guppi, ezek közül csak 2 kiszemelt a 2 fiú guppimnak, van benne még 1 nőstény algaevő harcsa, és majd az új akváriumomba szeretnék 1 pár mézgurámit!

Tudom, hogy ez a mostani akvárium nem ideális a számukra, de ez úgyis csak átmenetileg van.

Szűrő is természetesen van az akváriumomba, fűtőt meg a télre veszek majd!

Elnézést a hosszú konkrétumokkal, a válaszokat meg előre is köszönöm, és majd a válaszolóknak küldöm a zöld kezeket!



2012. júl. 21. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nevelőhálóm is van, és a berendezési ötletek alatt azt értem, hogy úgy kéne berendeznem, hogy a kishalaknak annyi búvóhely legyen, hogy ne egyék őket meg a a nagyok!
2012. júl. 21. 08:33
 2/7 YourDestiny ***** válasza:

Ha a jávai moha nem marad meg, akkor először is világításon gondolkodj. 54 literes standard szetthez 15 W világítást szoktak adni, ez alatt mohák és anubiasok maradnak meg.


Én a természethű akváriumot szeretem, semmi mű cucc, semmi giccs, csak aljzat, kövek és növény. Azt, hogy az akváriumba mennyi és milyen halak kerülnek, a szűrésed dönti el.


Az aljzat szintén a halaidtól függ. Legtöbben a kvarchomokot és a bazaltzúzalékot kedvelik, a kavics nem jó, túl nagy szemcsés, berohad. Ha vannak harcsáid (pl. páncélos), akkor a bazalt nem jó, mivel éles szemcséket tartalmaz. Másrészt a guppikhoz viszont a sötét aljzatot választanám, ugyanis jobban kiemeli a halakat, a halak színét. Az algaevőddel kapcsolatban annyi, hogy 54 liter ugyanúgy kevés neki, mint a 40, inkább ajándékozd el.

2012. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még jöhetnek!
2012. júl. 21. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Például itt van ez az akvárium is, szerintem gyönyörű! *-*

2012. júl. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

Nekem ez tetszik nagyon :)


[link]

2012. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kis gumicső darabok alkalmasak lehetnek menedékhelynek, még ha nem is természetes. Azt nem tudom, hogy a kis guppik belemennek e, de ki lehet próbálni.
2012. júl. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Amiket beküldtetek, hát....én nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen , egyszerűen ez az akvaristikai dolgok elbűvölőek!!

2012. júl. 22. 08:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!