Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mi a teendő az ikrákkal?

Most mi a teendő az ikrákkal?

Figyelt kérdés
Ugyan az előző kérdésemre nem kaptam választ(hogy kell a bettákat pároztatni),most odáig eljutottam,hogy elválasztottam a hímet meg a nőstényt,és már az ikrák a habfészekben vannak.ugy 50db lehet vagy a fölött.most mit kell tenni,a hímet mikor kell elválasztani,ha kikeltek?Vagy mikor,és ha kikelnek,mikortol és mivel etessem?És mikor tudom hogy már tuti nem kelnek ki?köszi!
2009. júl. 11. 18:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Adhatok az ujonan született kisbettáknak száritott vörösszunyoglárvát,a lehető leg apróbbra morzsolva?meg tudják enni?Vagy az a zacskós sere artemia,az száritva van,és csak be kell szorni,vagy azt ki is kell keltetmi?mert ha lehet,szeretném megúszni a tojássárgát és a keltetést,ha igy lehet az jó lenne,és ha valaki le tudná irni nekem mi is ez a zacsis sórák,vagyis h hoy kell használni.
2009. júl. 11. 19:14
 2/7 kzs ***** válasza:

Na!! CONGRATULATIONS!


A nőstényt azonnal ki kell venni, a hímet akkor, ha elúsztak. A Betta-lárvák 18-30 óra alatt kelnek ki (attól függően, hogy milyen a víz hőfoka). Ha elúsztak, akkor kell elkezdeni az etetésüket, mégpedig tojássárgájával. Érdemes ezzel etetni, mert annyira kicsik a lárvák, hogy mással nem is igazán lehet etetni. Ráadásul a tojássárgája könnyen előállítható.

Mihelyst elúsztak, azonnal el kell kezdeni nekik a szűrést - olyan szűrő kell, amit a kereskedések akváriumaiban is láthatsz (szivacsszűrő, amiből felülről jön ki a buborék). Nagyon fontos, hogy a víz sohase hűljön le. Ugyanis a kicsik nagyon melegigényesek. Vagyis be kell állítani nekik melegítőt és porlasztót - annak érdekében, hogy ne legyenek a víz rétegek közt hőingadozások, hanem a meleg egyenletesen oszoljon el. Azonkívűl üveglappal is gondosan takarni kell az akváriumot. Hajlamosak a megfázásra, amit úgy veszel észre, hogy a kicsik süllyedni kezdenek. Ez általában nem is jön helyre.

3 nap múlva adható nekik a Sórák.

------------

Sórák keltetése: Egy 3-4 literes tálba, vagy befőttes üvegbe vizet teszel, majd bele jódmentes konyhasót, úgy számolva, hogy 1 liter vízbe 2 csapott evőkanál jódmentes konyhasót szórsz. Az így elkészített sós vízbe fél kávéskanál petét teszel. Kötelező a porlasztás megvalósítása - légpumpa segítségével. 26-27 fokon 20-24 óra alatt, 20-22 fokon 2- 2,5 nap alatt kel ki a nauplius.

Úgy etetsz belőlük, hogy nagyon rövid időre leállítod a porlasztást az üvegben, és kávéfilterbe - egy cső segítségével - öntesz az üvegből. A naupliusok fennakadnak a kávéfilterben, amit csak egyszerűen beleöntesz az akbváriumba.


Még valami: A naupliusok tiszta édesvízben csak 1-2 óráig maradnak életben, ezért csak annyit adj, amennyit azonnal elfogyasztanak.

2009. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó vagyok/


A SERA zacskós-Artemiát szintén ki kell keltetni. Ehhez kivételesen nem kell sót adagolni, de ha külön veszel petét, ahhoz már kötelező.

2009. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én minden halat atremiával indítok. Aki látott már egy napos corydoras sterbait, az tudja, hogy mekkora halak is meg tudják már enni. Igaz, csak a frissen kelt sórák jó nekik.

Az 1 liter vízhez 2 evőkanál só kombóval nekem még sosem kelt ki. Szerintem valaki leírta 10 éve és mindeki ezt másolgatja...

1 literhez 1 kávéskanálnyi só a bevált receptem.

A tojássárgája már akkor sem él, mikor beadod. Az artemia ennél 1-2 órával jobb.

A "márkás" sórák szerintem drága.

2009. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi,de sajnos,ahogy elválasztottam a hímet és a nőstényt,a hím nem gondoskodott a habfészekről,egy órán belül az utolsó buborék is kidurrant,és ezzel a petéknek is annyi:)Egy kérdésem még volna.Ha ujra szeretnék próbálkozni,a nőstény,és a hím mikor"töltődik"fel anyaggal?És ha én már az első sikertelen próba után melléteszek egy másik nőstényt,akkor már ujra van megtermékenyitéshez szükséges anyaga?Tehát,tegyük fel,már van habfészek,párzik a hímem és a nőstényem,utána mondjuk tudom valami oknál fogva,hogy nem lett belőle semmi,akkor már mehetm ellé a másik nőstény,hátha...?És a másik nőstény mikor lesz megtermékenyithető?
2009. júl. 12. 21:12
 6/7 kzs ***** válasza:

/A 2. kérdésre válaszolva:/

Bocsi, de ezt igazából nem lehet tudni. Sokszor van úgy, hogy látszólag minden megfelel, de mégsem jön össze az ívatás. De egy próbát azért megér.

2009. júl. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jolvan,köszi.
2009. júl. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!