Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tengeri akváriumot...

Toricsuy kérdése:

Lehet tengeri akváriumot kisebb akváriumba?

Figyelt kérdés
Ugy értem lehet 10 liternél kisebb akváriumban tartani pl 1-2 halat???

2012. júl. 10. 13:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetlg csak koralt, tengeri csillagot lehetne benne tartani..??
2012. júl. 10. 13:42
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
64%
Halott ötlet.
2012. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És esetleg ugy hogy egy kisebb akváriumba teszek tengeri vizet, és egy koralt élőkővel stb.... csak disznek ( nem értek a tengeri akvarisztikához )
2012. júl. 10. 13:59
 4/12 A kérdező kommentje:
HAL NÉLKÜL
2012. júl. 10. 13:59
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Én se túlzottan, de szerintem a tengeri egy komolyabb téma. Haladó akvaristák se nagyon gondolkodnak 30 literes tengeri alatt, és természetesen halmentes akváriumról van szó.
2012. júl. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
De majd talán hable jobban tudja, ő szeret tengerizni :)
2012. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 20 literesem. Nyitott tetejű, van rajta egy kis akasztós szűrő, és egy ilyen lámpa:

[link]


De nincs benne hal, csak csigák, mini fehér tengericsillag, 1 centis, és algák

Caulerpa prolifera, Caulerpa taxifolia, Caulerpa racemosa, Chondrus crispus


Meg üvegrózsa, ami tubifexet zabál.


Az alján élőtalaj keverve korallzuzalékkal, de a sima korallzuzi is jó. Csak az élőtalajba már gyárilag vannak kis élő csigák és kis tengericsillag, a korallzuzalékba meg semmi nincs, ha olyat veszel. Az élőtalaj az vízzel együtt van csomagolva.

2012. júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem élőtalaj nincs olyan kis zacskóban, csak asszem 7 kilósat árulnak, de meg kell kérdezni tengeris boltokban. Mert pl 20 literbe csak kb 3 kiló talaj fér el.


Ozmo vizet kell keverni tengeri sóval. 1 kiló só kell 30 liter vízhez. 1 kiló só nagyjából 1000 Ft.


Egy átlagos vödör kb 10 literes, és 10 literhez olyan 33 deka só kell. Összekevered, megvárod míg feloldódik a só a vödörben, aztán beöntöd.


Meg vehetsz egy hydrométert is, és akkor tudni fogod hogy jól keverted e a sósűrűséget. Tulajdonképpen anélkül nem is érdemes belefogni, ha nincs.

2012. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kell hozzá még valamilyen eszköz? Gondolom kell...
2012. júl. 10. 15:58
 10/12 A kérdező kommentje:

ja sorry nem láttam hogy irtál

akor köszönöm a válaszokat!!!!! :D

2012. júl. 10. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!