Aranyhalas akváriumokban mi van a nitrifikáló
baktériumokkal?
Figyelt kérdés
Olvastam, hogy 20 fok alatt felére csökken a baktériumok "teljesítménye", aranyhalnak meg az az ideális, ha 20 fok alatt van.
Akkor most rosszabb a biológiai szűrés az aranyhalas akváriumokban? Vagy ott esetleg más baktérium fajok dolgoznak?
A kérdésem csak elméleti, nem akarok aranyhalat tartani, csak eszembe jutott, hátha itt egy hozzáértő tud rá választ adni!
2012. júl. 10. 13:11
1/7 YourDestiny válasza:
Igen, 25-30 fok ideális a számukra. Ugy tudom kb. 18 fok környékén beszélünk az ideális növekedési ütem feléről. Viszont hozzá kell tenni, hogy az aranyhalnak a 22-24 fok is megfelelő lehet, 25 felett van bibi.
2012. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 YourDestiny válasza:
Nah, utána jártam, jól írtam. Ideális hőmérsékleten 13-20 óra szükséges a bacik megduplázódásához, ugyanis autotróf baktériumokról van szó. Az igazsághoz tartozik, hogy a nitritet lebontó baktériumok sokkal lassabban szaporodnak az ammóniát oxidáló baktériumoknál.
2012. júl. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 A kérdező kommentje:
Igen olvastam én is. Szóval a szaporodásuk felére csökken 18 fokon, és akkor ez összefügg a lebontó munkájukkal ugye?
És akkor tényleg érdekelne, hogy aki mondjuk 15-20 fokon tartja az aranyhalakat, ott mennyire érződik ez...
2012. júl. 10. 13:59
4/7 YourDestiny válasza:
Aranyhalas akváriumoknál eleve komolyabb szűrés szükséges, kifejlett méretükből adódóan. Rengeteg táplálékot igényelnek, úgymond igen "piszkos" halak, az aljzatot is nagy kedvvel feltúrják.
2012. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 Platypus válasza:
A komolyabb növényes akváriumokban is szobahőmérséklet van, mégsem szokott probléma lenni a biológiai szűréssel. Igaz, nem is aprózzák el, úgy 10x-es vízforgatást használnak és jó nagy szűrőtartályokat. Erre meg egy aranyhalnak is szüksége van. Ha jó sok növény van az akváriumban, akkor azoknak is jelentős az ammóniafogyasztása.
2012. júl. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ugyan olyan baktériumok dolgoznak ott is, ezért igényel egy aranyhalas akvárium igen erős szűrést.
Tehát semmi nem érződik ebből a hatásból egy normális akváriumban, viszont pont ezért pusztul ki sok haltartónál az aranyhal, mert nincsenek ezzel tisztában.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!