Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ytongos akvárium állványt...

Ytongos akvárium állványt szeretnék csinálni. Az ytong mérete 600x200x100, ami azt jelenti hogy 60 cm széles 20 cm magas és 10 cm mély (kép lent)?

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 4. 12:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!

További szép napot mindenkinek!

2012. júl. 4. 13:05
 12/17 anonim ***** válasza:
hja vagy akkor ha ezer kiló az egész, akkor 200 kilót kell tartania, hát lehet hogy igazad lesz. jó akkor ha tudsz vágass vastagabbat, vagy több lapot egymás tetejére és összecsavarozni.
2012. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyébként én sem vagyok egy építészmérnök, kérdezd meg Murrt, ő az :)
2012. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az egész, úgy ahogy van, lehet hogy kijön 1100 kilóra de inkább csak akkor, ha valami dögnehéz sóder aljzat, meg nehéz (bútorlap)tető lenne rajta.

Maga az akvárium biztos, hogy nem olyan nehéz.

Összehasonlítás képpen, nekem 128 literes van 6-os üvegből, agyon merevítve, és csak az akvárium magában az üveg pont 20 kiló!

Ha dupla üvegvastagsággal és tripla méretekkel számolsz, akkor is 1 mázsa körül lehet nettóba a tiéd.


Ezt nem azért mondom, hogy akkor 4 láb kell alá, inkább legyen 5, ha úgy látod, csak azért mondom, hogy a súllyal így kalkulálj.

2012. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Azt nem tudjátok véletlenül hogy hol adhatok fel hírdetést akvarista.hu-n hogy furart keressek, mert az akváriumot le kellene pestről hozni Miskolcra, de nincs ismerősöm aki le tudná hozni.

Ezért gondoltam arra hogy hátha valaki lehozza nekem olyan 15.000 ft körüli ártért.

2012. júl. 4. 13:20
 16/17 A kérdező kommentje:
furart- helyett fuvart
2012. júl. 4. 13:20
 17/17 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felhívnám a GLS-t, megkérdezném hogy mennyiért vinnék el.


Mert pl mi ilyen 500 kilós hegesztőgépeket is szoktunk vitetni velük a cégben.

2012. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!