Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez a ször? Hogyan lehet...

Mi ez a ször? Hogyan lehet leszedni?

Figyelt kérdés
A növények levelinek a szélén ilyen feket szőr jön elő. Mégis miez? Mitől jön elő? Nehéz leszedni és idegesító

2012. júl. 3. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
valami szálas alga lehet..ha szerencséd van akkor nem ecsetalga
2012. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ecsetalga vagy agancsalga. Nem egyszerű tőle megszabadulni, nekem például a szűrés fejlesztésével és a tápozás megváltoztatásával sikerül.
2012. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Frontosa ***** válasza:

Írd be itt a keresőbe, hogy ,,ecsetalga", sok ilyen kérdés volt már, nem könnyű tőle megszabadulni.

Üdv,

2012. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam úgy húzódott vissza az ecsetalga a nagy akváriumban, hogy raktam a növények alá JBL tápgolyót és panzi aquaplantot, aztán mással nem tápoztam. És megy bele a CO2, azt feljebbnyomtam hogy erősebben menjen.

A fény sok, a növények elkezdtek szépen nőni, az ecset alga meg fogyott el. De ha a CO2-t este elzártam, s reggel kinyitottam akkor ingadozott, akkor elkezdett algásodni, tehát jobb neki ha stabilan meg bele éjjel-nappal. Most így megy, mert nincs mágnesszelepem. De így jó, nincs vele gond.



A másik mini akváriumba (20 liter) is volt ecsetalga, hát ott nincs CO2. Aztán elkezdett nőni a fonal alga is benne, mert csak néhány csiga van benne és nem nagyon foglalkoztam vele, vizet ritkán cseréltem. A fonal algát hagytam megnőni szép nagyra, aztán lehúztam a növényről, s csak így odaraktam oldalra a növény mellé. És szerintem az a fonal alga elszívta a tápanyagot az ecsetalgától, mert a növény tök tiszta, nincs most rajta semmilyen alga. De ez így kb 1 hónap alatt húzódott vissza.


A drasztikus megoldás, régen pl csináltam olyat, hogy beáztattam 20%-os hipós vízbe a növényeket, aztán lemostam és visszaraktam, cseréltem sok vizet, utána meg egy kis aktiv szenet is raktam a külső szűrőbe és az úgy 2 hétig benne volt, hát úgy hamar eltűnt az alga, de a növények megsínlették a hipózást, kellett egy hónap mire regenerálódtak. És kb fél év mulva megint visszajött az ecsetalga.


Tehát mostmár én nem szedem szét ha ecsetalgát látok, mostmár nem ilyedek meg tőle, hanem olyankor változtatok valamit. Pl nyomok bele sok CO2-t és az visszafejleszti, végül elfogy.

2012. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyszerű vegyél két szumátrai ormányosmárnát az megeszi szerintem ha ugyan arról beszélünk.
2012. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!