Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha beteg kis kárászt beragtam...

Ha beteg kis kárászt beragtam az aranyhalakhoz kb 5percre és kivettem a kárászt elkaphatták az aranyhalak is a betegséget?

Figyelt kérdés
2 tavank van egyikbe nagy kárászok nem tudom mért döglenek meg 1db-ot átt tettem a kis tóba aranyhalakhoz de megdöglött ott is 5perc múlva lehetséges ők is elkapták?

2012. júl. 3. 20:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Piros pötyyök voltak a kis kárászon
2012. júl. 3. 21:47
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy elkaphatták, de még egyszer ne csinálj ilyen butaságot!

Pont fordítva kéne csinálni, ha észreveszel 1 et, hogy valami nincs rendben azt kéne karanténozni.

Nem egy beteges, pusztuló állományból áttenni egy épphogy élő, de egyértelműen beteg halat az egészségesek közé!

Ez kb a legrosszabb, amit csinálhattál.


Hogy mi lehet a baj, azt nem tudom. A piros pöttyösség egy felülfertőzés is lehet, szóval ezt így nehéz megmondani, én legalább is nem tudom.

De az látszik, hogy nem egyenként kéne kezelni a kárászokat, mert mind beteg, legfeljebb más stádiumban van. Hanem az egész tavat kell kezelni.

Amúgy gyanítom, hogy bekavar ez a meleg, ilyenkor az egész vízminőség megváltozik, más lesz az O2 tartalom, másképp bomlanak a szennyeződések, stb.

A szűrésről nem írtál, de ha viszonylag kicsi a tó, akkor nagy gondot kell fordítani a szűrésre is.

Mégis csak egy hideg vizű hal, a tiszta, oxigéndús vizet szereti. Ha ez nincs meg, nem föltétlenül közvetlenül abba hal bele, hanem az ez által okozott gyengeségtől bármilyen betegséget, parazitát elkaphat.

2012. júl. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!