Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a CO2 mennyiség nem jelent...

Ez a CO2 mennyiség nem jelent gondot az akvárium élővilágának? Nem túl sok? Folyamatosan mehet bele?

Figyelt kérdés
A diffúzor elég egyedi mi? xD
2012. jún. 28. 12:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
---> www.kepfeltoltes.hu/120628/P1060775_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
2012. jún. 28. 12:18
 2/11 A kérdező kommentje:
a háttérben lévő buborékok nem CO2, csak sima O2 ( szűrő )
2012. jún. 28. 12:19
 3/11 Platypus ***** válasza:
Ezt látványra lehetetlen megmondani. Az egyetlen tényleg biztos választ a tartós teszt adja. A teszkós megoldás, ha megméred a víz pH-ját és a keménységét. A JBL tájékoztató füzetében találtam egy táblázatot, ami szerint ennek a két adatnak a segítségével nagyjából meg lehet mondani a CO2 koncentrációt.
2012. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ennyitől nem lesz semmi baja 8 darab guppinak

így van?

2012. jún. 28. 12:47
 5/11 Platypus ***** válasza:
Mint mondtam volt, ezt nem lehet egy kép alapján eldönteni. Simán lehet túl kevés is a mennyiség, hogy semmit se érjen, meg túl sok is, hogy egyszer csak felforduljanak tőle a halaid.
2012. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ph-t, kh-t nem tudod?
2012. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél tesztet.


De én igazából nem teszteltem semmit, a 112 literesbe kb fele annyit engedek, mint amit nálad látok. A törpeszívóharcsa a teszt alany, ha leáll egyhelybe és elkezdi gyorsan venni a levegőt, akkor lejjebb tekerem a CO2-t. A növényeken is meglátszik, mert ha 4-5 napig túl kevés CO2 megy a vízbe, már nem állnak olyan feszesen a levelek, és olyankor kicsit följebb tekerem, de csak finoman. Így én szemre be tudom lőni szerintem a jó mennyiséget, annak ellenére, hogy nem méregetem. Szerintem szépek a növények és a halak se döglöttek még meg, pedig éjjel is nyomom bele a CO2-t. Eleinte elzártam estére, de már nem tekergetem, azért hogy ne ingadozzon.

Jobb ha hagyom a beállított értéket. Nincs mágnes szelepem ami este kikapcsolná.


Ha pedig véletlenül rengeteg CO2 megy bele és elkezdenek a víz tetején pipálni a halak, akkor gyorsan bele kell lógatni egy levegőztetőt, és leállítani a CO2-t. A halak fontosabbak, nehogy megfulladjanak.


Egyébként voltak ecsetalgáim, nem sok, csak néhány kis szösszenetet láttam, feljebb nyomtam a CO2-t, de csak annyira hogy a halak még ne pipáljanak, és visszahúzódott az alga és talán a növények is szebbek lettek hogy mégtöbb CO2 ment bele, de akkor is egy picit visszább szoktam venni, a halak miatt.

2012. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm... szerintem sem megoldás hogy folyton méregetni:D egy az hogy nincs rá időm sem, másrészt pedig a tesztcsíkok se ingyé vannak. szoval azt mondod hogy egy törpe szívóharcsát be kell szereznem amolyan CO2 teszter gyanánt?:D
2012. jún. 28. 18:07
 9/11 anonim ***** válasza:
hát szerintem mutatja. Csak ezek így csapathalak, nekem van több.
2012. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:
A neptun pH teszt és a keménység teszt együtt úgy 600 Ft. A keménységet negyedévente kell csak ellenőrizni, a pH meg vagy 100 mérésre elég.
2012. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!