Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismeri valaki a Techna T3...

Horvistvan kérdése:

Ismeri valaki a Techna T3 1000 tipusú vízpumpát?

Figyelt kérdés
Az volna a konkrét kérdésem, hogy lehet e külső vízpumpaként használni? A szívó rész alapján és a szivárgás mentes kialakításból itélve én azt mondanám hogy lehet. Meg csak 12W és 170mA-os, az szerintem nem melegszik annyira.
2012. jún. 28. 05:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy magát a pumpát egyáltalán nem raknád a vízbe?

Úgy szerintem nem.


Én powerheadokat és a szökőkút szivattyúkat próbáltam, és lehet belőlük csinálni külső szűrőt, azoknak van külön szívó csonkjuk tehát megoldható, hogy nem fújod vele a vizet, hanem kiszivattyúzod az akváriumból, de azoknak a pumpáknak a víz alatt kell lenniük (a külső szűrőakváriumban el kell lepje a víz), különben nem indulnak be.


Teljesen szárazon működő pumpák pl az Alphacool D5, vagy a Laing D5 szökőkút pumpák, ezek lehetnek kívül csak lerakva az asztalra, és ha a be- meg a kijövő ágára kötsz csövet, akkor szívják a vizet, de ezek 33 ezer Ft-os prémium szivattyúk, teljesen hangtalanok és nem eresztenek sehol. Használtan kb 18 ezerért ki lehet fogni.

2012. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! De akkor mi értelme van egy olyan akváriumi vízforgatónak aminek nincs tapadókorongja? Hogy rögzíted azt? Másrészt a szívóága ennek is egy cső és nem egy rács!
2012. jún. 28. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett tapadókorong, simán csak beraktam a külső szűrőakváriumba egy szökőkútpumpát (a szűrőanyagok tetejére). Annak a szívó ágára húztam egy 2cm vastag PVC csövet, és a csövet megcsináltam ilyen U alakúra, két db 90fokos PVC idommal. És a cső végét lógattam az akváriumba, majd ráhúztam egy szivacsot, hogy a halakat ne szívja be. Ezt meg tudod csinálni bármelyik powerheaddal is, ami elég erős ahhoz, hogy elkezdje szívni a vizet.
2012. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rossz minőségű szökőkútszivattyú, ne csodálkozz, hogy nem bajlódtak tapadókoronggal, örülj, ha működik. Készülj fel, hangos lesz.

És nem kétéltű, ha szárazon használod, azonnal leég és még csak vizet sem pumpál.

2012. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hable megoldását igazándiból nem nagyon értem. Te már próbáltál ilyet Murr? Én most kipróbáltam csak simán egy vödör vízbe mártva és nem tapasztaltam hogy hangos lenne és a vizet is nyomta.
2012. jún. 28. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem így is marad.

Hable egy nyitott rendszerű oldalpolcos szűrő működését akarta leírni. Én is ilyet használok, itt van néhány kép és leírás, szintén hable-től:

[link]

Ha valami nem világos, szívesen segítek, szeretek barkáccsal ügyködni, vagy beszélni róla :D

2012. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. jún. 29. 04:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!