Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettákról miért terjednek...

A bettákról miért terjednek "legendák"?

Figyelt kérdés
pl. itt van az én esetem 60literbe tartok 3 coryidorast 1 betta nőstényt, és 3 guppit és nekem pl azt mondták h még nősténnyel se ajánlatos guppit tartani.... az igazság az hogy még csak "egymásra se tesznek".... de komolyan... vagy van 1 2 olyan ismerősöm aki hím bettákal tartja a guppikat és ott sincs semmi usszótépkedés.... ennyire "halszemélyiség" függő lenne ez az egész...?

2012. jún. 27. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze valószínű hogy nem minden betta egyforma.


Pl nekem a vitorlásokról mondtak régen rosszakat, és el sem tudtam hinni, mert a miénk olyan békés volt. Néha képes volt a kis halaktól megilyedni ha azok veszekedtek, tehát inkább félős volt, mint harapós. Soha nem bántott senkit, általában a növényekkel játszott a víz tetején.

2012. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Igen, nagyon függ a konkrét hal személyiségétől is. Meg az akvárium mérete se mindegy, 30 liter körül azért erősen valószínű, hogy probléma lesz. A guppi színe és úszóformája is számít, a kék és vörös zászlós farkúak azok, amik a Bettát egy riválisra emlékeztetik.

Tehát korántsem biztos, hogy agresszív lesz a Betta, viszont ha utólag derül ki, hogy mégis, az elég kellemetlen egy probléma, mivel a legtöbb halas nem veszi vissza a megvásárolt halakat.

2012. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem 60 l -en van együtt 5 betta ... ( 1 hím és 4 nőstény) Teljesen jól megvannak egymással, ilyen kánikulában van egy kis baj, ha már 32 fok fölé megy a víz hőmérséklete mert akkor megfigyelésem szerint fokozott az agresszió. De a víz hőfok szinten tartása is nagyban befolyásolja a viselkedésüket, illetve nagyon személyiség függő. :)
2012. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!