Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrőt ( levegősztetőt )...

A szűrőt ( levegősztetőt ) meddig rakjuk víz alá? Addig, míg az a kis teteje, a "rúdon" kilóg a vízből?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi: [link]

De nem ugyan ilyen!

2012. jún. 24. 20:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van hogy az a kis gomba alakú kihúzható kupak pont a vízfelszínt érinti. Így a legjobb a levegő beporlasztás.
2012. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a rúd egy hajlékony gumicső, szabályozóval a végén. Ott szívja be a levegőt, ezért annak a vízen kívül kell lenni.

És a végének a vízfelszín fölött!

Túl mélyre tenni nem érdemes, inkább a vízfelszín alatt kicsivel legyen a kiáramló víz, hogy fodrozza a felszínt.

2012. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nem hajlékony! Elég merev, és elég rövid ahhoz, hogy az akváriumból (azaz a fedő alól ) szívja vissza a párás levegőt. Az Eihem ilyennel adja ki a szűrőit. De mivel egy felelős akvaristának otthon méterben van legalább egy tartalékcsöve mindenhez, így én kicseréltem hajlékonyra, és kivezettem az akváriumon kívülre, hogy még tisztább levegőt szívjon.
2012. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Nem muszáj használni a csövecskét. A szűrőt néhány centiméterrel a vízfelszín alá kell meríteni, hogy a vízáram kellőképp fodrozza a vízfelszínt, így a víz elegendő mennyiségű oxigént köt meg, és csendes is.
2012. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Úgy csináld, hogy minél közelebb legyen a vízfelszínhez a fújókája, de azé ne idegesítsen a csobogás. Én olyan fél centire le szoktam tolni a víz alá.


A levegőcsövet meg lehúzom róla (de csak akkor ha nincs túl sok hal az akváriumban). Mert ha sok hal van és nincs levegő beporlaszás akkor feljönnek a halak a tetejére levegőért kapkodni, főleg melegben. Tehát ha pipálnak a halaid, akkor kell levegő, ha meg normálisan úsznak, akkor nem.

2012. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!