Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy sügér változtathatja a...

Egy sügér változtathatja a színét?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 17:32
1 2 3
 1/23 Platypus ***** válasza:
Valamilyen szinten minden hal változtatja a színét. Például sötét talajon besötétednek, világoson kivilágosodnak. Sok sügérfajnál előfordul, hogy az ivarérett hímek színe drasztikusan megváltozik, egyik napról a másikra.
2012. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
én ma vettem sügereket, és az egyik nagyon sötét szürke volt, mikor megvettem, türkiz pöttyökkel, aztán azt láttam hogy fehér lett. nagyon megijedtem, aztán bekapcsoltam a levegőztetőt, és újra szürke lett. utána meg sárga. folyamatosan váltogatja. ez ugye nem valami betegség?
2012. jún. 21. 17:57
 3/23 Platypus ***** válasza:
Milyen faj egyáltalán? Az, hogy bekapcsoltad a levegőztetőt, azt jelenti, hogy extra levegőztetőd van a szűrőn kívül, vagy az látja el a szűrést is?
2012. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ahogy monták de nem csak a talajtol függ.A viz minöségétöl(nk) kapot táplálék mennyisége/minősége nitrát tartalom környezet stb...

Sok mindentöl szóval de ilyen sügért még nem láttam hogy ilyet csinál.Nem lehet hogy egy kaméleont adtak neked amit megcsonkitottak?

2012. jún. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Frontosa ***** válasza:

Melyik faj? Neve?

Valamilyen szinten minden sügér (főleg az afrikai sügerek) változtatja a színárnyalatát a hangulatának megfelelően, de azért nem ennyire drasztikusan.

2012. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nem tudom milyen faj. csak latinul volt kiírva az állatkereskedésben, és elfelejtettem mire hazaértem. kerestem neten sügérfajtákat, de egyikre sem hasonlít.
2012. jún. 22. 13:01
 7/23 A kérdező kommentje:
és plusz levegőztetőm van
2012. jún. 22. 13:01
 8/23 Platypus ***** válasza:
Le tudod fotózni? Legalább azt tudod, hogy afrikai vagy más kontinensről származó sügér? Ez alapvetően fontos az elvárt vízértékek szempontjából.
2012. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Frontosa ***** válasza:

Itt is van néhány, látod valahol?

[link]

Ha legalább a nemzetséget (pl.pseudotropheus, maylandia stb.) be tudod azonosítani, azzal is előrébb vagyunk.

2012. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
ezek között egyikre se hasonlít igazán... de lehet csak én nem látom. rakok fel képet róla, hátha valaki felismeri:S fontos lenne, nehogy valami baja legyen.
2012. jún. 22. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!