Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha nagyobb belső szűrőt...

Ha nagyobb belső szűrőt veszek, kevesebbet kell vizet cserélni?

Figyelt kérdés
Eheim 2008 helyett ha Eheim 2010-et veszek, akkor elég kéthetente vizet cserélni az 54literes aksiba?
2012. jún. 4. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8-10 RC-t a 2008-as is elbír, de ki tudja, mit találsz ki a jövőben, szerintem érdemes egy abba az akváriumba való szűrőt venni, úgy nem zárod el magadtól a lehetőséget, hogy változtass, ha meggondolod magad.
2012. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Biztos nem akarok bele halakat, csak a garnélákat akarom szaporítani.Tigriseket.

((((Másik akváriumban vannak halak, szóval nem valószínű h ezen változtatnék, kifejezetten garnisat akarok))))


Általában megtudom oldani a hetit, de néha csak 2 hetente(utazás,stb)


Ha nincs benne más akkor is hetente kell?

2012. jún. 4. 19:59
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, mert 2 hét után már elégé eltér a cserevíztől és így nagy a változás. Általában 200 litertől szoktuk 2 hétre kitolni, mert az már stabilabb víz.

Növényesíts bőven, az is sokat segít.

Szat gyantával is meg lehetne kötni a nitrátot, de így nincs értelme, mert azt is akkor kell használni, ha sok a nitrát, és nem állandóan. Meg ha sok növény lesz, azoktól elvonja a nitrátot.

Szóval a legpraktikusabb, ha gazdagon növényesítesz, tempósan növő növényekkel, azok, is kötnek meg valamennyit a nitrátból.

2012. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Figyelj én azt mondom neked elég lenne egy nagy szűrővel 3-4 hetente vizet cserélni. Sőt nem is kel cserélni minek azt? De nem teszem. Azért válaszolok, és válaszolunk, hogy hasznos tanácsot adjunk hogy ne ess azokba a hibákba amiken már sokan túl vagyunk. Gondolj bele a te makacsságoddal hány pilóta lenne? Mindenki a biciklire szerelt papírsárkánnyal kezdené, csak azért mert ő jobbat tud.

Gondold végig logikusan. Nem azért kell a szűrő hogy a vizet szűrd. Ez csúnya szó. A szűrés az az lenne ha csak a homokot kellene kiválogatni a vízből. De itt a vizet kezelni kell. Kezelni kell a halak testnedveitől, (vagy garnélák bánj a F om.) A csigák testnedveitől, a halak ürülékétől. Ezeket az anyagokat lebontják a lebontó bacik a szűrőben. De még akkor is, nyoma marad a vízben. És ezek az apró nyomok felhalmozódnak egy bizonyos idő után. A víz látszólag tiszta, a halak látszólag jól elvannak.

Dolgoztál te műanyagüzemben? Vagy vágóhídon? Ott is tiszta a levegő. Sőt még nevetnek is az emberek néha egymás hülyeségén. Látszólag jól elvannak. De a levegőben azt a kellemetlen ám megszokható és elviselhető szagot nem is tudod érzékelni, vagy elképzelni egy üvegen keresztül.

Ezért van hogy nem tudod felfogni hogy megy a szűrőtéma egy ideig, de most idézőjelben az a szag csak erősödni fog. Nagyon sok időnek kell eltelnie több hétnek ahhoz hogy egészségkárosodás kísérje a jelenséget. Nem kérlek hogy előzd meg a bajt. Csak a véleményem mondtam el. Ha jónak látod kezd az elején vegyél egy akváriumot és taposd ki a magad útját. De akkor ne kérdezz másokat.

2012. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én megértelek, de ennyire nem kell kiakadni.

Egyébként olvastam több helyen is, hogy csak 2 hetente csinálják a cserét vagy még ritkábban.

Érdekelt, hogy erős szűrés és kis telepítettség mellett ez megvalósítható vagy sem.


Amúgy még nem csináltam semmit, inkább örülni kéne hogy előbb megkérdezem(akár többször is), érdeklődöm a téma iránt, nem pedig belevágok tudás nélkül és kínzom a halakat.


Peace

2012. jún. 4. 22:45
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha garnéláid vannak, akkor ne is 2010-et akarj venni, jó az a szűrő, csak éppen beszívja a lyukakon a kis garnélákat és mikor ki akarod tisztítani, ott fognak hemzsegni a szivacsban.


Ezért inkább egy Aquael fan-1-et javasolnék, mert azon kisebbek a rések.


Nekem van mind a 3 szűrőm, 2008-assal régen egy 20 literest szűrtem. 45 litereshez már a köv méret szűrőket használtam, mert láttam hogy a 2008-as az nagyon gyenge.


Az hogy mit írnak rá marketing szöveg. Működik a kis szar szűrővel is persze, csak ha rossz a vízminőség, akkor nem fog annyi garnélád születni, mert a nagyok nem lesznek olyan termékenyek, a kicsik közül meg nem sokan érik meg a felnőtt kort, mert a fiatalok érzékenyebbek.

2012. jún. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!