Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » KÉRLEK SEGÍTSETEK! A halak...

Anonymus54 kérdése:

KÉRLEK SEGÍTSETEK! A halak szemén egy hártyaréteg jelent meg, túlélhetik-e?

Figyelt kérdés
Feléig lecseréltem a vizet és raktam bele baktérium ölőt. Mert olyat hallottam ha sokat rakuk bele bizonyos vegyszerekből az is okozhatja, az én esetemben ez most algaölő és víztisztító volt. Na most olyat hallotam hogy irritálja a halak kötőhártyáját és azé lesz ez a hártya. Megtettem az előbb írt teendőket. Képesek-e a halak ezt túlélni. Vagy esetleg csináljak mást is. Mert mivel nem lának sajnos nem is esznek a tápból. Válaszokat előre is köszönöm

2012. máj. 17. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem azért történt, mert irritálta a szemét.

Azért történt, mert először megmérgezted az algaölővel, azután a baktérium ölővel haza vágtad a biológiai szűrést,

így a saját ürülékében fuldokolva tovább mérgezted az amúgy is legyengült halat.

A mérgezéstől és a folyamatos stressztől leállt az immunrendszere, és a legelső útjába kerülő kórokozó megbetegítette.

Lehet bakteriális, lehet hámférgesség, sok minden.


Hogy túléli e, az attól függ, milyen súlyos a helyzet. Ha már nem is eszik, (nem azért nem eszik, mert nem lát) akkor nem biztos, hogy túlélne egy kezelést.

2012. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!