Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyárra kell fűtés az akváriumba?

Nyárra kell fűtés az akváriumba?

Figyelt kérdés

Nemsokára összeállítunk egy 70 l-es akváriumot, még nem tudjuk, milyen halak lesznek benne, de semmi bonyolult...

Azt tudom, hogy hűtésre szükség lehet.

Vízmelegítőt nem elég nyár végén megvenni?



2012. ápr. 30. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még télen se használok akváriumba fűtőt, mert akkor a lakást fűtöm legalább 23 fokra, de most fűtés nélkül is 24,3 fok itt.
2012. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dergo97 ***** válasza:

Hűtést én még csak hídégvízi halakkal teli akváriumban láttam,vagyis hűtés az trópusi halakhoz csak óriási,túlzott melegben szükséges!

Fűtés (ha a lakásban 23-24c-foknál nem alacsonyabb a hőmérséklet)nem feltétlenül szükséges.

2012. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Attól függ, hol laksz. Nálam már most 25 fok van az akváriumban fűtés nélkül, mivel rendesen melegít a világítás is. Ha rendszeresen figyeled a hőmérőt, meg tudod állapítani, mekkora az átlaghőmérséklet. Ha a kapott érték belefér a halaid igényeibe és nem ingadozik nagyon, akkor simán elhagyhatod a fűtést.
2012. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először úgyis halak nélkül megy majd az akvárium, majd akkor megfigyelem.

Köszi!

2012. ápr. 30. 21:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!