Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó lesz így?

Ez jó lesz így?

Figyelt kérdés

Most szeretném átrendezni az 54 literes akváriumomat.Jelenleg nagyon sok guppi van benne,de őket elajándékozom.Szeretnék bele garnélákat és halakat is.A garnélák 10 Red Cherry és talán 1-2 Amano lenne.A halak közül szeretnék 6 neonhalat,vagy ez így már sok lesz?

A világítás 2-szer 15W lesz.(1 növényes és 1 daylight)

A növények: Jávai moha,Anubias,Gömbmoha,Wendt-vízikehely,Átokhínár,Valiznéria és talán valami vízfelszínen úszó növény.

Táptalaj nem lesz csak egyszerű bazalt.

Szeretnék használni Easy-Life ProFito-t és Easy Carbo-t is.

A szűrés Eheim 2010-es belső szűrő.

Ez így jó lesz vagy valamit változtassak?


2012. ápr. 29. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Neonhalból lehetne több(8-10),de ekkora akvárium KICSI nekik.Lehetne helyette mondjuk 15 Razbóra(bármilyen kb.).Maradj a red cherrynél.Az amano nem jó,mert csak sós vízben kelnek ki az ikrái,tehát halála előtt nálad nem szaporodna...És a RC sokkal feltűnőbb.A növények jók,de a carbo táp szerintem fölösleges.Ilyen növények vannak kb. nálam is,és profito-n jól elvannak...És óvatosan a Red C-vel,mert nálam 3 hónap alatt 11-ből lett 97 db.És macera elpasszolni őket,de a legtöbb kereskedés megveszi...
2012. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az Amano tudom hogy csak sós vízben szaporodik,de nem szeretnék szaporulatot ezért akarok halakat is az akváriumba amik megeszik a kicsiket.

Azért gondoltam a neonhalra mert úgy hallottam,hogy a nagyokat nem bántja és kordában tartaná a szaporulatot is.

Nagyon tetszik még az Endler Guppi is,de nem eszi meg a szaporulatot :(

2012. ápr. 29. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!