160 literes akváriumban belső levegőztető-szűrő van. Milyen gyakran tisztitsam ki a szűrő belsejét?
Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 23:32
1/6 anonim válasza:
Sztem amikro úgy látod,hogy már koszos/algás.Én a magam kis 120-ában 2 hetente szoktam,bár akkor még tiszta.
2/6 A kérdező kommentje:
Köszike a választ,igy teszek majd.Egyébként nagyon szép tiszta az akváriumom.És ennek nagyon örülök!
2008. ápr. 21. 21:46
3/6 anonim válasza:
amíg a szürő teljesitménye nem csökken drasztikussan ne nyulj hozzá!!!!!!!!!!!! Csak vizet cserélj kéthetente 20 litert. Az álandó szürőmosással többet ártassz mint gondolod!!! Állatkereskedésekbe is ezt fogják neked mondani, csak kérdezd meg! Ha még van kérdésed szívessen segítek. Üdv Tamás
4/6 anonim válasza:
Szerintem pedig ne várd meg, amíg csökken a szűrő teljesítménye, 2-4 hetente tisztítsd a szivacsodat. Fontos tudnod, hogy a szűrőszivacs felületén rengeteg hasznos baktérium él, ezek bontják le az akváriumban keletkező bomlástermékeket. Az ammóniát nitritté, ezt pedig nitráttá alakítját - ez utóbbit te távolítod el a rendszeres, heti-kétheti részleges vízcserével. Ha csapvízzel mosod ki a szivacsot, a víz klórtartalma elpusztíthatja a baktériumokat, ami szélsőséges esetben akár halpusztuláshoz is vezethet. Ezért mindig az akváriumból egy tálba kimert vízben mosd át alaposan a szivacsot. Én kettévágtam a szivacsomat, és kéthetente hol az egyiket, hol a másikat tisztítom. A szivacs cseréjét is így ajánlott végezni, vagyis kettévágni az új szivacsot, és egy időre csak az egyik felét betenni.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.Kb.2 hetente tisztitom a szűrőt,és az akváriumból kivett saját vizében.Nagyon szép tiszta a viz.Viszont nem cserélek 2o litert,úgy látom nincs szükség rá!
2008. jún. 1. 11:10
6/6 anonim válasza:
Az előző vagyok. Szerintem mindenképp érdemes hetente 10, vagy kéthetente 20-30%-ot lecserélni. Valószínűleg nagyon jól dolgoznak a baktériumok az akváriumodban, minden ammóniát nitráttá alakítanak. Ez csak nagyobb mennyiségben mérgező, és a halak megszokják a magas nitrátszintet, ha csak fokozatosan emelkedik. Viszont ha pl. új halat telepítesz be, azt óriási sokként érheti az extrém magas érték, és "rejtélyes módon" elpusztul... Sok ilyen esetről hallottam, az akvarista nem tudta, mi történt, hiszen a saját halai nagyon jól érezték magukat. Pedig az ok egészen prózai volt. És mellesleg hosszú távon a régi halaknak sem lesz jó, pl. nagyon könnyen megbetegednek. Az a két hét nem túl gyakori, teljesen kibírható szerintem! A "régi víz = jó víz" elmélet már a Horn-Zsilinszky szerint is megdőlt :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!