Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literbe milyen hal jó,...

200 literbe milyen hal jó, ami nem is nagy, aránylag sokáig él, nem annyira kényes, és nem eszi meg a társait?

Figyelt kérdés

Angilába kiköltözünk, és mégmielőtt elmennénk, szeretnék egy fajtát kiválasztani, hogy olyat vegyünk Angliában.

200 literes akváriumot veszünk majd, abba kellene hal.

200 literbe milyen hal jó, ami nem is nagy, aránylag sokáig él, nem annyira kényes, és nem eszi meg a társait?

Kérlek, azt is írjátok le, hogy milyen tartási körülmények szükségesek, pl. milyen hőfokú vizet szeret.

Többről lenne szó, legalább 2-ről.



2012. ápr. 23. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha itthon lennél, akkor mondanék 2 vitorlást, egy csapat zebradániót, egy csapat fekete tetrát és egy csapat karcsú díszmárnát.


De mivel nem tudom, hogy ott milyen a víz. Előbb azt meg kénre mérni - Egy keménységtesztet és egy ph tesztet akár itthonról is odavihetsz, az még a zsebedben is elfér.


Itt el tudod olvasni az igényüket, ha a vízértékek jók, akkor nem lesz gond velük:

[link]

2012. ápr. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A saját társait egyik sem eszi meg, csak ha túl kicsi a hely, akkor lehet agresszió.

De mivel neked kicsi hal kell, az akvárium meg nagy, így ez könnyen elkerülhető. Annyi, hogy ne tarts eleven szülőket, mert a kis újszülötteket mindegyik megeszi, a saját szüleik is.

Én mondjuk ilyeneket mondanék, hogy 15 neon, 15 ékfoltos razbóra, 10 rézfoltos harcsa.

Így minden szintre jutna egy csapat viszonylag békés rajhal. És ezek a fajták szinte biztos, hogy Angliában is megtalálhatóak, mert elég gyakoriak, és népszerűek.

De gyakorlatilag bármilyen kis 4-5-cmes pontylazaccal helyettesíthető az első 2, a harcsa meg bármilyen hasonló méretű corydorassal.

Az előbb linkelt oldalon tudsz válogatni, tartási körülmények is le vannak írva.

2012. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A pH mérőre én is gondoltam, de itt, Magyarországon már nem tudok venni.

Angliában első dolgom lesz, hogy szerezzek egyet.

Vitorlásom volt már, vannak tapasztalataim, de pl. neonhalaim sosem voltak. Majd választunk, attól függ, melyiket találjuk meg.

2012. ápr. 24. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!