Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes aki összeállítás,...

72 literes aki összeállítás, jó lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első akváriumom, szeretnék bele növényeket, 8 neont, 1 ancit, 10 red cherryt és 2 amanot. Ezt az akit néztem ki: [link]

Szűrőnek Eiham Pickup 2010, Fűtő Jäger 75 W, bazaltzúzalék talaj. Mit szóltok? Elfér benne ennyi állat? (Esetleg még pár ékfoltos razbóra, törpe karmosbéka?) CO2 kell? A vízcsere úgy megy h fogok egy edényt, belemerítem az akiba aztán a wc-be öntöm? A világítás nem túl gyér? Köszi a hozzáértők válaszait előre is :)


2012. ápr. 8. 15:17
 1/4 Platypus ***** válasza:

Az Ancit hagyd ki, nagyra nő ekkora helyre. Egy palacsinta algázó vagy pár Oto elférne helyette. A garnélák hamar el fognak szaporodni, nem kell ide több hal, így is népes lesz az akvárium. Vagy ha már mindenképpen halat szeretnél még, akkor több neon, azok minél többen vannak, annál boldogabbak.

A világítás elég gyér, csak az árnyéktűrő növények közül válogathatsz. CO2 ennyi fényhez totál fölösleges. A békák nem nagyon passzolnak a halas akváriumokba, nehéz megoldani az etetésüket.


A vízcserét úgy szoktam, hogy lerakom a vödröt az akvárium mellé, egy műanyag pohárral telemerem, aztán elviszem a vizet a növényeket locsolni. Kár a WC-be önteni, ha más nem is, gyep csak van a házatok körül. Az akváriumvíz tele van hasznos tápanyagokkal a növényeknek.

2012. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dergo97 ***** válasza:

Minde oké bele!

Növény:a garnélák nagyon csipázzák a kis Gömbmohákat,

úszó májmoha,jávai moha és pár ojan növény ami 20c-30c-fokig

jól elvan,műnövény ne legyen benne mert haszontalan és az anyagábol leoldódó műanyagok mérgezik a vizet!

Ne állítsd ablak elé! a szoba árnyékos,de világos helyén legyen ott ahol nem kap huzatot és nincs kitéve lökdösődésnek!CO" nem kell,csak akkor ha nincsenek jól a növények.

A vízcsere mehet úgy,hogy vízkezelőt raksz bele, vagy a két vízcsere között egy vödörben hagysz állni vizet, és úgy távozik belőle a káros klór.

a vizet szerintem egy cső segítségével leszívathatod, úgy hogy az aljzatot egy kicsit "kiporszívózod" vele.

Etetés: A megfelelő táp az ancinak az algakészítmények, garnélának külön garnélatáp, neonoknak pedig granulátum készítmények,amelyek elég picik!


További tuti infó: [link]

2012. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:

A neonnak nem túl jó a 60 centiméteres hossz, én inkább hosszúkásabb akváriumot néznék. Az ancit én is kihagynám, nagyra nől, a garnélák meg túl picik, nem lesz jó együtt. A leszívott akváriumvizet én is a szobanövényekre locsolnám, egyébként is ebbe kell kinyomkodni a szűrő szivacsát. Kezdőknek:


[link]


Az Eheim szűrő jó, bár kicsit drága. Ebből a pénzből már veszel egy jókora külső szűrőt, ami tízszer többet ér ennél a nagy zöld doboznál. Íme:


[link]


Egy kis Siporax, szivacs és más nem is kell. Az egésznek a szűrés a lelke:


[link]

2012. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat :)

Végül is 73 cm hosszú lett a neonok kedvéért, 76,6 literes. Az ancit kihagyom, helyettük 5 törpe szívóharcsa lesz, 15 neonnal, 10 reddel, 2 amanoval.

2012. ápr. 16. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!