Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicitrom nevű növényről...

Vizicitrom nevű növényről infó? Elvileg akváriumi.

Figyelt kérdés
Vizicitrom néven vettem múltkor egy növényt az akváriumba.Elég kemény levelei vannak.Tud erről a növényről valaki infót.Latin nevét nem tudom.
2012. ápr. 6. 09:18
 1/10 Platypus ***** válasza:
Ez egy akvarisztikai rejtély :) Ilyen nevű akváriumi növény nincs. Legalábbis egyetlenegy forrás sem ismeri, semmilyen nyelvre lefordítva sem, latin neve ismeretlen. Ez egy nemrég kitalált kereskedelmi név, amit valamire ráaggattak, és még egy rendes képet sem láttunk róla soha. Ha tudsz készíteni egy jó fényképet, akkor megpróbáljuk kitalálni, ténylegesen mi is a növényed.
2012. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam, hogy ez valami fantázia név.Gyanítom, hogy inkább terráriumi.Itt vannak a képek.


[link]


[link]

2012. ápr. 6. 09:42
 3/10 A kérdező kommentje:
A levelei egymással szemben helyezkednek el.Egy endler guppi nőstény úszik előtte (méretarány).Azt mondták az üzletben, hogy víz alatt virágzik és kb. 25-30 cm magasra nő.A fényigénye 2-es.Ennyit tudok róla.Szálakban volt külön külön.A gyökere pár szál csak.Olyasmi mint egy hínárnak.
2012. ápr. 6. 09:46
 4/10 Platypus ***** válasza:
A kép alapján vízi hortenziának tűnik, bár ennek annyira nem kemények a levelei. És nem is marad alacsony, a végtelenségig képes felfelé nőni. A fényigénye közepesen alacsony.
2012. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen én is vizi hortenziának gondolnám, csak a levelei szerintem annak puhábbak.
2012. ápr. 6. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vettem már olyan növényt, amire azt mondták, hogy citromfű, aztán neten nem találtam olyat. Végülis hasonló formája volt ehhez, de nem teljesen ilyen volt. Mondjuk az hamar kidöglött. Ez itt inkább hortenzia, és jobban jársz ha az, mert akkor nem fog kidögleni :)
2012. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hortenziának elég puhák a levelei, puhább mint annak amit citromfű néven árulnak.
2012. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg hortenziából is van több féle, élőben 2 félét láttam.

A tiéd talán a Nomaphila siamensis-re jobban hasonlít.

Az Nomaphila stricta-nak kicsit vékonyabbak a levelei.


De az is lehet, hogy fordítva van, nem tudom már, az egyiknek vékonyabb, az biztos.

2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De lényeg, hogy mind a 2 fajta hortenzia megmarad könnyen, és gyorsan növekszik. De amikor egyszer ecsetalga invázióm volt az akváriumban, akkor ezen volt a legtöbb. Valahogy nagyon megtapadt rajta.
2012. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)Majd kiderül akkor idővel, hogy megmarad e vagy sem.Max kidobtam az ablakon 600FT-ot.
2012. ápr. 6. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!