Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a gurámikkal?

Mit csináljak a gurámikkal?

Figyelt kérdés
Egy hím és egy nőstény gurámim van közösen néhány szifóval egy bettával és egy aranyhallal. Most párzás van náluk és le is ikráztak és a picik is kikeltek, ezért most nagyon agresszívak! Már szinte az összes szifót kinyírták! A betta és az aranyhal is csak azért él még mert külön vettem őket, de őket is nagyon megverték! Valamit lehet tenni az ellen, hogy ne ikrázzanak? Mert így az összes halamat megölik! Arra gondoltam, hogy esetleg amikor legközelebb észreveszem akkor külön veszem őket, amíg lenem nyugodnak!
2009. jún. 16. 12:59
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semmiképen ne őket vedd ki, hanem a többit. Ha erre nincs lehetőséged, megteszi egy választó lemez. A szülőket sem tarthatod sokáig a kicsikkel, mert megehetik őket. A párzási időszak után nem fogják tovább bántani a többit. Érdemes volna elolvasnod egy két dolgot a díszhalak tartásáról, igényeiről. Jelen esetben, én a kicsiket merném át egy keltetőbe, akár egy nagyobb dunsztosüvegbe. Csak az eredeti vizet használhatod, és levegőztetni, fűteni, takarni,kell. Gombafertőzések elkerülése érdekében, vegyél ellenszert. Amíg be nem tudod szerezni, megteszi a konyhasó is, (jódmentes). Sok sikert.
2009. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bogyigazdi ***** válasza:
100%

A kicsiknek állandó, asszem 39-40-es hőmérséklet kell, különben elpusztulnak.Nekem 2 éve sikerül szaporítan őket, egy 50l-es medencéen.

Most gyöngygurámivak próbálkozok egy 100-as aksiban, de szerintem nincs megtelve a nőstény, és nem sikerül...:(

2009. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!