Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano aksi, hogyan?

Nano aksi, hogyan?

Figyelt kérdés

Már van egy 126l es akváriumom ami üzemel, és vannak benne garnélák. Öket szeretném külön rakni, elösször egy nagyobb akváriumot akartam nekik , de ugy döntöttem hogy elég lenne egy kisebb 40l -es akvárium, amibe csak ők lennének más nem.

És nem tudom , hogy mi éri meg jobban használtan nézegettem mert a nagyot is ugy vettem de most ezért nem tudnék elmenni postára meg senki nem adja mert félnek hogy eltörik, mondjuk én is tartanék tőle...

Most nem tudom mi a jobb , melyik éri meg jobban . Hogy ha egy komplett szettett veszek, vagy külön külön mindent. 40 lre pl. milyen világítás jó amin szépen éldegélnek a növények, akár fényigényesebbek is. pl. riccát nagyon szeretnék de nem lehet mert a nagyba kevés neki a fény. előre is köszi

linkeknek örülnék :)


2012. márc. 19. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy 30 literest raktam össze magam, mert szettben úgysem lett volna olyan világítás, ami jó lenne.


Szűrőnek egy akasztós külsőt használok, mert a nagy tartályában jól el tudom rejteni a fűtőt, ami egy nano akváriumban egyébként nehéz. A vizet is szépen szűri és könnyű tisztítani is. De választhatsz bármilyen másikat is, olyan 400-500 liter/órás teljesítménnyel.


Ha kell fűtő, akkor egy 25 wattos elég.


Világításnak pedig olyat válassz, amit össze tudsz szerelni, meg tudod oldani, az akvárium fölé helyezését. A fénycsövek kicsit drágábban, de biztonságosan páramentesen foglalhatók, jobb a fényeloszlásuk is, míg a kompakt égőket kicsit magasabbra kell rakni, mert nem páramentes a foglalatuk.

Én így oldottam meg: [link] ez 3db 8 wattos fénycső, páramentes foglalatokban. (Itt a képen még kisebb szűrő van, azóta nagyobbra cseréltem)

2012. márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én a 20litereshez. egy 20w-os kompakt csövet használok. eleocharis parvula van benne. elég neki. szűrésnek meg egy eheim 2213-at de kicsit le van gyengítve mert túl nagy volt az áramlás.
2012. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!