Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tiszán talált élő kagylót...

Tiszán talált élő kagylót beletettem az akváriumba. Miért jó ez? . Vagy miért rossz ez? Mennyi vizet szűr meg egy nap alatt? Vagy. Na, értitek:D

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
miért tetted bele, ha nem tudod, hogy mit csinál a vízben? a kérdésed olyan hangvételű, mint azé a gyereké, aki 3-4e Ft ból akart hétvégén halazni és horgászni is, remélem nem te vagy az. szerintem vedd ki azt a kagylót.
2012. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!


A folyami kagyló nem ugyan az, mint a tavi kagyló! Annak folyó, áramló vízre van szüksége...engedd vissza a Tiszába!

2012. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát

áramlásban nem szenved hiányt, ez biztos

2012. márc. 18. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán egy folyód van otthon?
2012. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Kiszűri a vízből a lebegő részecskéket, de ez nem valami hasznos. Ha zavaros a vized, már régen rossz, egy kagyló meg nem segít rajta érdemlegesen. Viszont nitrátot termel, mivel állat és anyagcseréje van, ami meg kifejezetten káros. Tehát a vizet inkább szennyezi, mint tisztítja.


A kagylók lárvái paraziták, amik a halak bőrében és kopoltyújában fejlődnek. Ettől legyengül a hal és az apró sebek könnyen felülfertőződnek minden egyébbel.


A kagylók éhenhalnak akváriumban. Lebegő állati és növényi szervezeteket fogyasztanak, de ezekből egy egészséges akváriumban nem lehet elég. Az éhenhalás a kagylóknál lassú folyamat, akár negyed évig is húzzák a tartalékaikból. Lehetséges etetni őket, de elég macerás. Spirulina és élesztő vízzel jól elkevert keverékét kell fecskendezni közvetlenül a szájnyílásuk elé. Egy része még így is pocsékba megy, ami terheli az akvárium vizét.


A kagylók a talajba beásva élnek, alig látszik belőlük valami. Akkor meg minek begyűjteni őket?

2012. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz az értelmes választ. Ennyit szerettem volna tudni. Szóval ha a lárvái a halakra nézve károsak, akkor még dísztóba se kéne kitenni?
2012. márc. 18. 20:19
 8/9 Platypus ***** válasza:
Dísztóban még annyit sem látsz belőle, mint egy akváriumban. Legfeljebb tudod, hogy benne van. Ha megdöglik, észre sem veszed, és a bomlása közben mérgezi a vizet. Én nem raknám be a tavamba, már ha lenne olyanom.
2012. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem van, de akkor nem rakom bele:D... csak azért gondoltam hogy jó dolog lehet, mert szűri a vizet, ezt akartam tudni hogy ez mennyire jelentős.
2012. márc. 18. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!