Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sárgul be az akvárium vize?

Miért sárgul be az akvárium vize?

Figyelt kérdés

van egy 38,5 literes akváriumom 10 red cherry garnivan és 2 guppival

van benne 2 vasfa

alul 2-3mm-es fehér kavics

jávai, anubias, gömbmoha, valiznéria meg még néhány növény


szűrő(belső): eheim pick-up 2006(180l/h) + elite jet-flo 75(400l/h) + rena 245 inno(400l/h)

világítás: 2x 15w

fűtő nincs a hőmérséklet kb 22 fok szokott lenni



a baj az hogy a víz 4 nap alatt tökre besárgul és nem tudom miért... etetni biztos nem etetek túl nem tudom mi a baj...

szerintetek mitől lehet?


2012. márc. 17. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ereszt a vasfa szerintem.
2012. márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, az lesz. Még egy fél évig biztos fog ereszteni amíg ki nem fakul. Esetleg forró vízben áztasd meg egy kicsit, akkor hamarabb veszít a színéből :)
2012. márc. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké köszi...

igazából a baj az hogy a vasfára ránőtt a jávai moha

2012. márc. 17. 23:09
 4/8 anonim ***** válasza:

És ez a rengeteg szűrő mind benne van az akváriumban?

Meg 30 W világítás ilyen növényekhez... nem apróztad el a technikát, az biztos, de látod, milyen jó, hogy van miből gazdálkodni, szükség esetén!

Így megcsinálhatod azt, hogy az egyikben a szivacsot kicseréled Szat gyantára. Az elég sok nitrátot megköt, ami a növényeknek is kell, de valószínűleg egy kisebb adag nem fog gondot okozni. Az megköti ezeket a csersavas/humin savas kiázásokat, ami a fából jön. (ha nem tetszik a sárgás víz, mert amúgy szerintem nem olyan csúnya) De szerintem neked erre van szükséged:

[link]


Meleg sós vízben regenerálható. Általában minden halasnál lehet kapni.

2012. márc. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, akkor majd veszek ilyen gyantát

remélem segít:)

2012. márc. 18. 07:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos megoldja a problémádat, a maradék szűrő pedig bőven elviszi a biológiai szűrést.
2012. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Ha rendszeresen cserélsz vizet, akkor nem érdemes költeni SZAT gyantára, pláne hogy főleg garnéláid vannak amik nem termelnek valami sok nitrátot. Az aktív szén is megteszi, azt könnyebb beszerezni és olcsóbb. Az is gyönyörűen megköti a csersavat.
2012. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

hetente 50%-os vízcserét csinálok

2012. márc. 18. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!