Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halaimnak? A...

Mi baja lehet a halaimnak? A Malachid zöld tette?

Figyelt kérdés
112 literes akváriumban 8 zebradánió,7 black molli, 5 ékfoltos razbóra, 4 algaevő, két vitorlás, 6 szifó, 4 platti + még amit ma vettem volt. Ma részleges vízcserét csináltam sima csapvízzel ahogy eddig is. De tettem bele malachit zöldet is mert féltem a darakórtól.(Mert már hozott be új hal darakórt) Egy doboz 50 literre volt én kettőt tettem bele.Viszont a víz nem akart visszaállni a rendes színére tiszta kék volt pedig ment a szürő. A plattik meg szifók ültek a köveken. A zebrák már lebegtek. A malachid zöldtől lehet??? Most kitettem őket egy lavorba az összes zebra meghelt meg a razbórák is a vitorlás és az algaevők sincsenek jól. kétségbe vagyok esve, hogy meg fog halni az összes. De mitől??? Annyira vigyáztam rájuk. Nem tudom van e esély hogy a többi megmarad nem tudom mit tehetnék.
2009. jún. 11. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy a malachittől van. A víz hőmérséklete rendben van?
2009. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze a víz hőmérséklete jó volt meg a phja is megnéztem. biztos nem az a baj. A vitorlás mintha ki akart volna ugrálni a vízből, Mintha nem is kapnának levegőt rendesen, a zebra dánió hullái kékek voltak. Nem lehet hogy túl tömény volt vagy vmi? Sajnos már csak néhány halam él.
2009. jún. 11. 21:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Szegények itt haldokolnak és az a legrosszabb hogy nemtudok rajtuk segíteni.
2009. jún. 11. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó kis klóros csapvízet kaptak?
2009. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kezeltem le a vizet de soha nem szoktam és még nem volt eddig soha semmi baj ebből.
2009. jún. 11. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül vízkezelő, de a csapvízet illik pihentetni. December óta valamiért nagyon klóros a víz a III. kerületben. Amúgy is pihentetnén, de fél éve iszonyatos klór szaga van.

A klóros víz egy nagy adag malachid zölddel kombinálva tényleg nem a hosszú élet titka.

A darakórtól való félelem miatt felesleges volt beleönteni. Parakillel kezelhető.

2009. jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az is rá van irva az üvegére a malachitzöldnek h DARAKÓR ellen.Amugy én a helyedben nem öntöttem volna bele.A gyógyszerek káros hatással vannak a lebontóbaktériumokra.Amugy meg a klór és egyéb dolgok a vízben reakcióba léphettek a malának valamien anyagával,ami nem tetszett a halaidnak.Lehet ez volt az oka,de amint látod hogy a halaid a szerektöl kapkodják a levegőt,feljönnek a víz tetejére vagy valami baj van,inkább gyorsan cseréld le a víz 50%át.Amugy hogy ne legyél beteg nem kapkodsz be antibiotikumot,csak akkor amikor már beteg vagy,nem?Vannak megelőző szerek is,én inkább azt használnám legközelebb,amugy a vízkezelőknek(pl:Tetra aquasafe)van ilyen védőhártya képző hatása,tehát ha használtál volna ilyet,nem csak hogy a vizet kezeled,hanem véded a halaidat is.Jah,az új halat inkább külön tedd egy aksiba(10literesbe elég 1000ft)1 hétig,és ha bajuk van utána meglátod már,és ha mindenképp öntöhetni akarsz a vízbe vmit akkor metilénkéket javasolják új halak érkezése esetén is.És az megelőzheti a darakórt(és erre még az isrá van írva hogy betegségek MEGELŐZÉSÉRE(nem csak az hogy kezelésére))Remélem segítettem.
2009. jún. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A fertőtlenítők elvonják a vízből az oxigént.Mindenképpen érdemes pár óra múlva részleges vízcserét csinálni bármilyen fertőtlenítést is csinálsz.Sajnos a vízeink tényleg nem a legjobbak.Általános vízkezelő folyadékot tényleg érdemes használni és a karantén akvárium is jó megoldás.Nem kell hogy nagy legyen csak egy kis levegő pumpát kell belerakni az oxigén miatt és ha gondja van a halaknak akkor pár nap alatt az még ott kijön.Akkor nem viszi el a többi halacskát is.Sajnos sok állatkereskedésben az a lényeg hogy minnél több halat eladjanak és több pénz legyen.Nekem is ilyen üzletem van de számomra az a lényeg hgy elégedettek legyenek a vásárlók és visszajárjanak hozzám.Sok sikert a továbbiakhoz!
2009. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-(
2009. jún. 15. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!