Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj (többi lent)?

Mi lehet a baj (többi lent)?

Figyelt kérdés
Tegnap folyamán a 3 zebrasávos sügeremet elcseréltem 1db kb 15cm Leopárd sügérre...Kiderült h a testvér faj:Páva sügér...ez nem is lenne lényeg de ....Amint bele raktam támadták a Márvány sügereim(15cm) és hát bent hagytam mert 30p-re rá meg is nyugodott a maga módján..a nap hátralevő részében nem volt gondAZtán.........Este 00:20 arra lettem figyelmes pancsol a víz.Meg néztem de csak a nagy zebra sávos Úszkált a vízbe....Itt még élt ....DE a hogy felkeltem reggelről azt vettem észre h a hal kidőlt mi lehet a baj?
2012. márc. 15. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kinyírta a többi. Veszekedő állatokat SEMMILYEN körülmények között nem szabad együtt tartani. A testvérhörcsögök is megpróbálják megölni egymást ivarérett korukra.
2012. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Frontosa ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Ha te vagy ez a kérdező, akkor nincs min csodálkozni. Ha jól értelmezem akkor tartassz Leopárd, Páva, Márvány és Zebra sügeret is. Ezzel nem is lenne baj, 1000 litertől felfelé!!! Ezek a Zebra kivételével nagy méretű territoriális halak, amiket belezsúfoltad egy számukra törpe méretű helyre. Gondolom az a Leopárd sügér ráadásul hím. Azzal tisztában vagy, hogy 30 centisre is megnő. Vegyél elő egy vonalzót, mérd rá az akváriumra és máris láthatod, hogy micsoda pusztítást fog végezni, csak úgy fröcsögni fog a víz. Nem véletlenül kell megfelelő méretű akvárium nekik és 1 hímre legalább! 3 nőstény, így megoszlik az agresszió.

2012. márc. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és tisztában is vagyok ezel...De nem sokára meg kapom nagybátyámtól az ő 650L Akváriumát...És hát Úgy gondoltamh a márványok meg maradnak a többi meg megy de hát...Sztem veszek hozzájuk kifejlet papagéj sügeret.. meg próbálom ösze szoktatni őkett :) majd szted bántani fogják őket? Am igen én vok az a kérdés ki írója is...Csak azt csodálom h ki birta nyírni a márvány a Páva sügeret..
2012. márc. 15. 12:12
 4/5 Frontosa ***** válasza:

A Papagájsügér eleve egy életképtelen, mesterségesen összetákolt halfaj, nem etikus a tartása. Képtelen megvédeni magát, napok alatt halálra szekálják majd ha még nem kifejlett. Szóval felejtős. A gond az az, hogy minden már ott lévő halnak megvan a maga territóriuma. Ha ide bekerül egy új kifejlett egyed ő lesz a sorrend legvégén, a többiek meg jogosan védik a saját területüket a betolakodók ellen. Ezért kell elegendő életteret biztosítani nekik, ahol a gyengébbik is el tudjon bújni. Egyébként ez még a kutyáknál is így van, próbáld ki, hogy bezársz 8-10 kutyát egy szobányi területre és nézd hogyan nyírják egymást (ki ne próbáld!). Ha megvan az új aki, tarts meg 1 pár Márványsügeret, hozzájuk szerezz be 1 hím nagyobb testű sügérhímet (Nimbochromis jó) és 5-6 db. nőstényt. Vagy csinálhatnál egy biotópot és nagyobb testű Dél-Amerikai sügereket rakj melléjük (Nagyobb Akarák, Citromsügerek stb.) Ekkor nem lesznek a Márványok túlerőben. Lehetőleg akkorákat szerezz be ami már nem alapvető Márványsügér kajaméretű, szóval 8-10 centis vagy nagyobb példányokat, ha meg akarod tartani a Márványokat.

Üdv,

2012. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ teljesen igazad van és eggyet értek...De azt mondják h a citrom sügér bolondabb mint a márvány...ha bár nem tudom..nekem a márványok tetszenek a legjobban :D
2012. márc. 15. 18:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!