Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy 2-3 milliméteres...

Ha van egy 2-3 milliméteres sík, ahol a szűrőcsövet vezetem ki, ott ki tud mászni a garnéla az akváriumból?

Figyelt kérdés
És mégegy kérdés: az amano vagy yellow fire kevésbé érzékeny a vízparaméterekre (nem a vízminőségre gondolok)?

2012. márc. 7. 20:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Legyen inkább 4 milliméter széles az a kicsit hosszabb rés...
2012. márc. 7. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek a garnélák egyáltalán nem tudnak kimászni a vízből, teljesen magatehetetlenek szárazföldön. Én és még sokan mások nyitott akváriumban tartjuk őket. Vannak mászós rákfélék, de ők nem azok.

Mindkét garnélának nagy a tűréshatára, gyakorlatilag mindkettőnek a maximum, ami normál körülmények között szóba jöhet.

[link]

[link]

2012. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 7. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyitott akvárium, és odáig van a vízszint, hogy kb 4-5 cm száraz rész van felül. Ezen a garnélák nem ugranak ki, nem másznak ki.


A kimászós elszökős fajta pl a törpetarisznya rák, de az nagyobb és teljesen másképp néz ki.

2012. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
na azért az amanoval nekem volt olyan tapasztalatom, hogy hálóval vadásztam rá és mikor belekerült, akkor nekiállt kimászni... pedig már kinn volt a vízből. Meg az eladó is úgy adta el hogy mondta vigyázzak, legyen lefedve az akvárium, mert különben megszöknek. Meg etetésnél szeretnek a legfelsőbb növényről ugrándozni felfelé.
2012. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja az lehet. Amanom még nem volt, csak ilyen mini 2centis garnélák (RC, Yellow, Bee félék).
2012. márc. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én ilyet még soha nem tapasztaltam. Nálam rengeteg a vízfelszínen úszó, kiérő növény, mégsem másztak ki még soha. A csigákra már inkább jellemző, de ők is csak kinéznek és visszamásznak, nem szökött meg soha egy sem.
2012. márc. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!