Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek ezek a kis lények?

Mik lehetnek ezek a kis lények?

Figyelt kérdés
Kb 1-2miliméteresek.Mint valami meztelen csiga.Eleinte petére gyanakodtam,de jobban megnéztem,és van szája,és az üvegre tapadva nyalogatja vagy nemtudom,ugy csinál mint valami csiga.De hol van a házuk,már rég ota van csigám(sajnos) de még sose láttam ilyet.(tornyos csigám van,ami elvileg elevenszülő,vagyis ezt mondták...)Elég rondák,és félek h a halaimba kárt tesznek.Csak száraz eleséggel etetek.Garnélám is van,de egyedül van,nem hinném hogy valami lárva szerű.Megjelöltem az üvegen egyet,és mozog.kiment a jelöléstől.Mi ez,és mit tegyek velük?
2009. jún. 8. 18:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy hete vannak uj növények kb azthiszem.Valami fűszerű meg valami tündérhínár vagy mi.Nem tudom pontosan mi óta vannak ezek itt,de zavarnak.Elvétve vannak az üvegen.Amugy van valami hártya körülöttük,ilyen átlátszó.Űrlények,és a pajzsuk be van kapcsolva:D
2009. jún. 8. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizicsiga,csak még kicsik:)

Ha megnőnek,nagyon szaporodnak...

Lehet az új növénnyel kerültek hozzád!

2009. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nincs házuk,és sosem láttam ehez hasonlo csigát.2 féle volt eddig de egyik se hasonlitott erre az izére.Van itthon sera csigairtom szerencsére,ha jók ezek ellen.
2009. jún. 8. 19:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Tuti kis csigák... :D
2009. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha mégsem skkor mi más lehet?és hogy szüntetem meg?am köszi.
2009. jún. 8. 19:32
 6/9 anonim ***** válasza:

ha nincs háuk, akkor valszeg valamilyen planária lesz (laposférgek egyik csoportja)

Nem mindegyik ártalmas, ha csak úszkál, akkor nem valószínű, hoy kárt tesz a halakban, de megszabadulni úgy tudsz tőlük, hogy kicseréled a vizet lemosol mindent mielőtt visszateszed, vagy a növények kivételével ki is forralhatod (akár az aljzatot is) és akkor biztos elpusztul

amúgy így néz ki kb?: [link]

2009. jún. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudnád elküldeni a képet valahogy,eert nem tudom megnyitni.Küld el mailban légyszi.Valami élősködőírtó vagy vmi nincs rá,h ne kelljen kifőznöm?Mail:pingvin8@citromail.hu köszi a segitséget.
2009. jún. 9. 16:15
 8/9 A kérdező kommentje:
Sera sneckopurral kezelem most az aksit,meglátjuk mi lesz,elvileg nem csak csigák hanem hidrák és férgek ellen is jó.
2009. jún. 10. 15:52
 9/9 A kérdező kommentje:
Most sikerült a képet megnyitni,nem az szerintem.Nem hasonlit rá.
2009. jún. 10. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!