Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red cherry nagyon érzékeny a...

Red cherry nagyon érzékeny a rézre?

Figyelt kérdés

Szeretnék beszerezni red cherryket az akváriumomba,de olvastam,hogy a garnélák nagyon érzékenyek a rézre.

Az akváriumi növényeknek viszont öntök be Easy Life ProFito-t,ami tartalmaz rezet.Szóval most kizárt hogy garnélát tegyek az akváriumba,vagy ez a kis mennyiség nem árt meg nekik?


2012. febr. 25. 15:25
 1/3 Platypus ***** válasza:
Én dupla adag profito-t adagolok, rendszeresen nézem rézteszttel a vizet, és nincs benne kimutatható mennyiség, szép átlátszó a tesztfolyadék(nem csapvízben vannak). Az összes Budapesti csapvíznél amit vizsgáltam, elkékült a tesztfolyadék valamilyen mértékben. Mégis sikeresen tartanak benne garnélát igen sokan. A "nagyon érzékeny" egy erősen relatív fogalom.
2012. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a réz nem okoz akkora gondot mint hittem.

Ezek szerint ez a "nagyon érzékeny" jelző az ammónia és a nitrátra is túlzás,vagy erre tényleg nagyon érzékenyek?

2012. febr. 25. 15:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Eléggé érzékenyek a rézre, nitrátra és ammóniára, ezt így egy az egyben ki lehet jelenteni. Bármelyik magas szintjétől ők dobják fel a talpukat a halak előtt.

De azért ők is tolerálnak bizonyos szinteket.

A profito réztartalma minimális, nem fog semmilyen gondot okozni, én is nyugodt szívvel öntözgetem melléjük.

Régen viszont, 2-3 éve lekezeltem egy akváriumot parakillel, mert más megoldás nem volt. Az összes garnélám túlélte, de soha többé nem szaporodtak már.

A rossz vízminőség jelei is rajtuk látszanak meg először.

2012. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!