Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek lehet együtt...

Cerberosz kérdése:

Szerintetek lehet együtt tartani? Lent

Figyelt kérdés
Szeretnék sokúszós csukát/kat(senegalus,endlecheri)(majd elválik) fekete szellemkéshalat, vitorlást, (esetleg gyöngy gurámit) Tudom h az első 2 ragadozó és a vitorlás is necces, de ha eggyütt nőnek fel akkor lehetséges h nem bántják egymást?
2012. febr. 15. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok túl tapasztalt ilyen téren, de szerintem a halak nem olyanok mint az emlősök, hogy ha kicsi koruktól együtt vannak nem bántják egymást. Nekünk sem ajánlottak ragadozót mással tartani, mert annak tuti annyi.
2012. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hol is kezdjem... Először is attól, hogy együtt nőnek fel, még nem tudod kiirtani az ösztöneiket, a ragadozó ragadozó marad. A vitorlásoknál szokták azt mondani, hogyha együtt nő fel a kisebb testű halakkal, akkor nem fogja bántani őket, de ez azért van, mert megszokja őket, viszont amúgy sem vadászna rájuk, nem tekintené őket tápláléknak.

A csukád alapból 30 centire nő, a szellemkéshal 50-re, a vitik és gurámik nagyságrendekkel kisebbek, táplálék kategóriák.

Az első kettő talán tartható együtt, bár még nem láttam rá példát. Biztos, hogy kellene egy 2000 liter körüli akvárium, hogy megoldható legyen.

De akkor én a helyedben inkább csinálnék egy 500 literes csukás akváriumot és egy 300 litereset a vitiknek és gurámiknak, szerintem jobban jársz. Meg akkor még befér egy 1000 lityit a késhalnak. És akkor békesség van.

2012. febr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
és 1 millió zsebbe ezek megteremtéséhez...:D::D:D:D
2012. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!