Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék vásárolni egy kicsi...

Szeretnék vásárolni egy kicsi (max fél m x 40 cm-es) kocka akváriumot, leírná valaki, pontosan mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. Halat is szeretnék bele (minő meglepetés :))) sosem volt még halam. Tehát: Mit vegyek pontosan, hol érdemes, mennyiért érdemes? Milyen halat? Mennyibe fog az egész cakkompakk kerülni?
2012. febr. 15. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! A szüleim akvarisztikával foglalkoztak és még mai napig is mindent tudnak róla. Én már jóval kevesebbet, de amit tudok, leírom:

a 40 cm-es akvárium, a legkisebbek nem előnyösek, mert bennük olyan kevés a víz, hogy nem tud kialakulni a természetes egyensúlya a víznek. Jobb egy legalább 2-3X akkora, a halaknak is, mert több helyük van.

Az akvárium összeállításában a boltokban segítenek, de kell az aljára akváriumtalaj, ami természetes kőzet legyen, kell bújó a halaknak és vízi növény néhány, víztisztító, levegőztető, világítás fentről. Azért is jó a boltban kérni a segítséget, mert ott ki tudjátok választani, hogy mely halak tudnak egymással együtt élni.

2012. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgysem fogsz pont olyan méretűt találni. Ha kockát akarsz, csináltass. Ha jó a tégla alakú is, akkor pl

[link]

2012. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
én max 3 halat szeretnék csak, és pici a helyünk is, ezért akarok kb fél métereset. De akkor ebben nem is éreznék jól magukat?
2012. febr. 15. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszadó:


A boltban nem azt nézik, hogy neked és a halaknak mi a jó, hanem, hogy nekik. Minden felesleges dolgot ráderőszakolnak.


Ha trópusi halakat tartasz, szükséged lesz egy vízmelegítőre.


Mielőtt belekezdesz, olvasd el:


[link]


Sok sikert!

2012. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kevés halat akarsz, tarts egy hím bettát 30 literben.
2012. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az nem ilyen egyszerű.Nem akarom elvenni a kedved a dologtól,DE!(sajnos mindig,mindenhol ott van az a fránya de...)Olvasom, hogy kezdő vagy azért én egy kicsit nagyobb akváriumot ajánlok neked (kb.70-80 liter).2 ok miatt:

1. könyyebb tisztán tartani

2. olcsóbb a fenntartása


A medencén (akváriumon) kívül szükség lesz még szűrőre.fűtőre,világításra,és Bár ez nem olyan fontos) légpumpára.Ezeket az akvarista boltokban szerezheted be.A halakban nem tudok segíteni.Ezeket neked kell összeválogatni.Itt van egy kis segítség: [link] De,nem mindegy milyen halakat válogatsz össze. Ehhez az [link] nyújt segítséget. Innen töltsd le az e-könyveket.alaposan tanulmányozd át őket. Az árak. Hát igen,ez a legnehezebb kérdés. Azt magadnak kell kikeresgélned a google segítségével.


Majd el felejtettem.A szűrőnél mindig kicsit nagyobb méretet válassz


Ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan privátot!

2012. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
SZerintem ezt az akvarista.hu jobban elmondják.
2012. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát de 50 x 40 x 40 az már 80 liter.

Sőt egy 50x50x40 az már 100 liter


A méretével nincs baj, jól is néz ki egy ilyen nagy kocka, csak még soha egy boltban sem láttam olyat.


A legutóbbi terra börzén volt egy kb pont akkora, de abban garra rufa halak voltak és nem volt eladó. :)


Jók azok a halak egyébként, bedugod nekik a kezedet és a bőrödet eszik. Nem harapnak, csak csikiznek :)

2012. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

vegyél egy 72 litereset: [link]

tető is kell rá szerintem jó az üveg is.

ez csak 60 cm és remélem nem baj hogy nem kocka de szerintem egy ilyenben jobb a halaknak is és szebb is.

szűrés: [link] ebből elég a 600F is de ha teheted akkor inkább a 800F-et válaszd.

vagy pedig akasztós szűrő ami drágább de nem az akváriumban van: [link]

de ehetsz külső szűrőt is ami a legjobb de a legdrágább is: [link]

kell világítás amiről nem találtam képet de valaki majd kisegít.:)

kell automata fűtőszál 72 literbe 75 watt: [link]

kell valami talaj: [link] az mindegy hogy mi csak ne színes kavicsok mert annak nincs ermészetes hatása

kell bele élő növény a fénytől függ a fajtája.

és kezdésnek ennyi.

ha minden megvan akkor 2-3 hétig járatod az akváriumot szűrővel, fűtővel, világítással és növényekkel és mehetnek bele a halak.

2012. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
húúúú köszönöm szépen!!!
2012. febr. 16. 06:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!