Akvárium keszités polisztrol lapokból?
Az érvek, amiért ezt használnám az üveggel szemben(még mielőtt bárki megkérdezné):
-olcsó, 1 üveg aki árából 7-8 at készithetek igy
-nem esztétikai célokat szolgál, tenyésztő és nevelő "tartályok" lennenek
A kérdések pedig:
-működőképes?
-hagyományos akvárium ragasztó jó?
-lapvastagság/liter, tehát milyen vastag legyen az oldala kb( én 3 cm-s re gondoltam, 70-80 litereseknek, merevitéssel, mert rugalmasabb mint az üveg)
3 cm szerintem úgy szétpattanna, mint egy pufi. 10-12 cm reálisabbnak tűnik.
És ebben nem vagyok nagyon jártas, de annak utána néznék, nem lép e reakcióba a szilikonnal, nehogy valami műanyag elkezdjen beoldódni a vízbe.
Hát persze próbáld meg, csak az FBS nem ragasztja a polisztirolt az a baj. A toluol az oldja, azzal lehetne összeragasztani, csak az mentén ki fog folyni a víz.
Csinálj belőle terráriumokat.
Vagy pl plexiből is lehet, ahhoz meg van plexiragasztó, azt sem fogja meg az FBS, a plexiragasztó az meg tulajdonképpen egy olyan folyékony plexi, ami UV fény hatására (pl ha kirakod napra) akkor megköt. Ebből már lehetne vízállót is csinálni, mert bele tudod folyatni a plexiragasztót a résekbe. Csak hát a plexi az drága.
Nem véletlen, hogy polisztirolból nem tömeggyártanak akváriumokat. Akrilból például lehet készíteni. Sőt még kezelt fából is.
A háttér készítés:a hungarocell darabokat fürdöszobához való szilóval felragasztod az üvegre.A zárt cellás szigetelő anyag különben a legjobb .(a hungarocell beszívja a vizet)A látható széleket mindenképp ragaszd be.
Szóval naggyából kialakítod a hátteret.Vársz egy napot (száradás miatt)
Utána öszzekeversz fehér csemperagasztót,fehércementet,meg perlitet.
Csak annyi vizet adj hozzá hogy golyókat tudj formázni belőle,utána rányomkodod a hungarocellre amig teljesen el nem fedi a hungarocellt.Ha kész, fogsz egy nyejlonzacskót (nem tudom hogy kell irni)és belenyemkodod az elkészült háttérbe. Ettől kicsit rusztikus lesz.Utána beszórod a felületét zöld, vagy piros,vagy fekete porfestékkel .Utána vársz annyit hogy az összekevert anyag már jól megkössön aztán lemosod ,lekeféled súrolókefevel,vagy drótkefével olyan szintre ami neked megfelel.Vigyázz sokat ne szórj rá.
Még valami:magát a hátteret is színezheted csak hozzá kell keverni a porfestéket a ragasztóhoz meg a cementhez.
Egyébként a rászórt porfestéknek olyan hatása van mintha valamiféle gombák lennének a háttéren.
A perlitet azért szoktunk bele tenni hogy amikor kivan drótkefézve a felület kirücskösödik mert a perlet szemek kijönnek belőle.A perlit adagolásával tudod ezt a hatást csökkenteni,vagy növelni de tulzásba ne ess.
TÖBB NAPON KERESZTÜL ÖBLÖGESD BENN A VIZET MIELÖTT HALAKAT TESZEL BELE!
Én csodás háttereket csináltam ezzel a módszerrel.
Remélem tudtam segíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!