Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy működő kerti tóhoz?

Mi kell egy működő kerti tóhoz?

Figyelt kérdés

mi kell egy kerti tóhoz amibe szeretnék halakat és nem szeretném szűrni, úgy hallottam hogy van olyan amibe kialakul egy biológiai egyensúly és nem kell szűrés, és télen is elélnek benne a halak.

és a legfontosabb hogy milyen halakat lehet bele tenni?


2012. jan. 31. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
speciális szőnyeg, ilyen keverő féleség vagy szűrő mert örökkön örökké te se szeretnél ugyan abba a levegőben aludni...növények , ásó, :) szerintem ja meg víz
2012. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahhoz, hogy ne kelljen belőle szűrő, elég nagynak kell lenni, (több méter), és hogy a hal is bent maradhassanak télen, minimum 1-1,5 m mély.

A tavat tófóliával, és alá geotextiliával tudod kibélelni.

Fontos, hogy legyen egy nagy területű kb 10-20 cm mély mocsár zóna, aminek az a feladata az, hogy az a tó "szűrője"


Ami a halakat illeti, ha kisebb tarthatsz benne aranyhalat, ha nagyobb a tó, akár koikat is.

De amit én mindenképp ajánlok, hogy tegyél bele apró testű halakat, pl kínai razbórát, mert nagyon látványosak azok a z izgő-mozgó nagy rajok.

2012. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

valami hasznos olvasmányt tudtok nekem linkelni?

ezt a mocsárzónát nem értem.

gondoltam bele rakni egy nagy több ezer l/h-s szökőkút szivattyút vagy hasonlót hogy legyen oxigén.

a 1,5 m mélység az jó de területre mekkora kell minimum hogy jó legyen?

a halak kérdés nincs eldöntve, lehet hogy csak a magyar horgászvizekben megtalálható halak lesznek pl: ponty kárász keszeg meg ilyen békés növényevő halak, de lehet hogy ha megismerem a témát akkor inkább díszhalat akarok majd venni.

még nem igazán tudom.

2012. jan. 31. 20:12
 4/4 A kérdező kommentje:
még csak most járok majd annál a résznél hogy a kezembe veszem az ásót és megcsinálom, de azt is majd csak tavasszal.
2012. jan. 31. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!