Milyen halat vehetek 50l-es akviba?
Utána tudsz nézni a diszhal.info - n.
Kezdőknek ajánlatos a GUPPY-t
XIFÓ,SZUMÁTRAI DÍSZMÁRNA,
Guppiból vehetsz bele egy párat, mondjuk különböző színekben, nagyon sokféle színváltozatuk van és szépek is, könnyen tarthatóak (jobb, ha inkább csak hímeket veszel, színesebbek, mint a nőstények és legalább nem lesz túlszaporodás)
Ha már teljesen beállt az akváriumod, érdemes venni néhány törpe szívóharcsát is, kordában tartják az algát.
És a páncélos harcsák is jól jönnek, ők a talajt tartják rendben.
Szűrőd, fűtőd és levegőztetőd mindenképp legyen!
Ahogy írták az előző válaszolók is, szóba jöhet mondjuk 5-6 guppi, vagy 5-6 endler guppi, vagy 5-6 platti. Nagyon szép, színpompásak, és elég sok tényészváltozatuk van. Vigyázni kell velük, mert mindhárman elevenszülők, nagyon szapora halacskák, rövid idő alatt rengeteg ivadékot össze tudnak hozni, akiknek az elhelyezéséről is gondoskodni kell. A legcélszerűbb elajándékozni, vagy kisállatboltoknak "olcsón" eladni (50 ft körül már lehet hogy néhány helyen beveszik őket), vagy tényleg csak hímeket vásárolni. A másik népszerű kezdő hal a betta: Vagy 1 darab hímet, vagy 4-5 nőstényt vásárolhatsz belőle. A hím némileg látványosabb a nőstényeknél, de belőle csak egyet szabad tartani. Nőstényeket a hímekkel semmiképpen ne rakd össze, és hímet hímmel pedig pláne ne, mert a fiú betta nagyon agresszív a fajtársaival szemben, a nőstényt is csak akkor tűri meg maga mellett, ha éppen ívnak. Az amandalazac is jó választás lehet. Ő magában egy apró, narancs színű halacska, de egy 8-10 fős csapatban nagyon jól tud kinézni. A zöldsávos -vagy a törpe razbórából, ill. gyöngy dánióból is elférne egy 8-10 fős csapat, de ezek a halak már egy kicsivel nagyobb hozzáértést igényelnek. Esetleg még egy pár törpegurámi is szóba jöhet, de itt nem vagyok teljesen biztos benne, hogy nem kicsi e hely. Az eddig felsorolt halaknak elég az 50 liter, de nem egyszerre mindnek, hanem vagy-vagy. Ha szeretnéd, ezek mellé a variációk mellé még befér egy 4 fős törpe szívó harcsa csapat. Ők inkább érdekességük, mint szépségük lévén lennének jók az akváriumba, és kis mennyiségben az algát is pusztítják, de muszáj őket is belerakni. Fontos, hogy ha az akváriumba szeretnél harcsát tartani, akkor tudd, hogy egyedül csak őket teheted bele, akármit is mondd a kisállítboltban az eladó. Az összes többi algaevő hal nagyon nagyra megnő, és kicsi lenne nekik az 50 liter, az eladóknak pedig nem érdekük, hogy életben maradjanak nálad a halak. Mielőtt eldöntöd, hogy melyik halakat szeretnéd, nézz utána az igényeiknek az interneten, mert itt egy kész regény lenne mindent leírni róluk :) A díszhal. info oldalon tudsz nézelődni a halak igényeit illetően. A rainakvarisztika blog és az akvarisztika.info oldalon nagyon röviden le vannak írva a halak tartásáról általában az alapok. Nem muszáj, de nagyon érdemes elolvasni őket.
És tudom, hogy ez nem része a kérdésednek, de szeretném rá felhívni a figyelmedet: Az akváriumban lévő nagy teret önmagukban a halak nem fogják kitölteni, és üresnek tűnhet. Csak úgy lehet szép, és jó, és egész, ha dúsan benövényesíted. Ez nagyon fontos, részben azért, mert a növények a biológiai egyensúly kialakulásához nélkülözhetetlenek az akváriumban, mert búvóhelyet biztosít a halaidnak, és csak a növényekkel tudod igazán szépre, igényesre megcsinálni az aksit, hogy szépen mutasson. Bocsi, tudom hogy ezt nem kérdezted és nem is kioktatásnak szántam, csak egy jó tanács, hogy ügyelj erre is :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!