Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen?

Zsoka79 kérdése:

Szerintetek milyen?

Figyelt kérdés
[link] - [link] [link] - [link] [link] - [link] [link] - [link]
2012. jan. 2. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehettél volna entert a képek közé, sok kép ugyanaz, meg a feltöltő oldal linkje is be van linkelve.


Amit kit tudtam venni:

- alapjában véve nem rossz, de az aljzatot én kicserélném. Túl világos, a neonok nem igazán szeretik, jobb lenne valami sötétebb, és nem zárom ki, hogy nem mészkő alapú

- a sziklák szintén mészkő gyanúsak, ez keményíti a vizet, nem igazán jó a te halaidnak

- kevés bele a növény, tehetnél még több kisebb növésűt is hátra, illetve előtériekből is egy párat

- a posztert cseréd ki vagy egy sima feketére, vagy egy édesvízire...tengeri poszter nem épp illik édesvízi akváriumhoz

2012. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik az összhatást, szerintem azt nagyon jól eltaláltad. Növényből viszont sok elférne még, attól a kompozíció még marad.

Az is probléma még, hogy a hólyagos vízikehely túl nagyra nő és nem elég sűrű, vallisnéria például jobban mutatna helyette.

De tényleg szép, jó lesz ez.

A köveket kipróbáltad ecet alatt?

2012. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mészkő teszteltem. Nekem nem tetszenek a nagyon növényes akváriumok. Azoknak olyan mocsári hatásuk van. (legtöbbnek) A háteret ki akarom cserélni majd, szürkére vagy világos kék-re.
2012. jan. 2. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jan. 2. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen mocsarat mondjuk elfogadnék:)

[link]

Persze nem azt akarom mondani, hogy így kellene kinéznie az akváriumodnak, rendezd ízlés szerint, de a halaidnak ez így még nagyon kevés. Ahogy mondták, a világos aljzat és a gyér növényzet stresszeli a neonokat, de a többiek természetes élőhelye sem így néz ki. Még legalább néhány anubiast, mohafélét, vallisneriát jó lenne, ha telepítenél. Nem kell dzsungel szerűen, csak azért úgy, hogy nyújtson némi menedéket.

2012. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem az alatta lévő kép tetszik nagyon. Végül is lehetne még bele rakni növényt a hátérbe. A neonok nem nagyon félnek elégé természetesen mozognak.
2012. jan. 2. 16:33

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!