Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kell figyelni egy akváriu...

Mire kell figyelni egy akváriumnál?

Figyelt kérdés

olvastam itt 3 szintről...?mit jelent az?feltétlen kellnek növények? a kavicsokat kell mosni?


azért kérdem mindezt mert anyósoméknak van egy 100 litres akváriumuk, 2 szűrő (egy szivacs meg egy másik fajta), vizmelegitő, világitás és kevés hal tartózik hozzá. tudniillik a halak mindig megölték egymást, mert nem értenek ahhoz h mit mivel szabad együtt. ami most van az 4db olyan hal ami a maradékkal táplálkozik (nem tudom mi a nevük vagy hogy milyen fajta magyarul) egy black pangasius, és még 4 apróbb halacska, narancssárga meg fehér-fekete csikos. ja és beletettem átmenetileg a sárgafülü ékszerteknősömet, rövid ideig lesz ott, még jól megvan a halakkal.


szóval hogy lehetne kicsit feltuningolni, mert nagyon szép látvány amikor tele van, csakhogy kevés ideig tart a szinkavalkád, hamar elpusztulnak a nem odavalók. növényeket is szeretnék, milyet?

ha lehet légyszi latin megnevezéseket irjatok. ha nem az se baj, kösz a segitséget!


2011. dec. 18. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A túl sok hal mindig ki fog dögleni, nem csak azért, mert kinyírják egymást, hanem mert egyáltalán nem egészséges sok halat tartani egy akváriumban. Ezért a vízminőség leromlásától, és a szűk élettér miatti stressztől elpusztulnak.

A pangasius pl. egyáltalán nem való 100 literes akváriuma!

A narancssárga xipho v. plati lehet, a csíkos szumi, (ha függőleges), v. dánió (ha vízszintes csík)

Elsősorban a teknősnek kéne egy jó helyet találni, mert nem akváriumba való, hanem akvaterráriumba. Nem tud kijönni napozni, ráadásul attól, hogy még nem eszi meg a halakat, attól azok még halálra stresszelik magukat.

Ha nem lesz ott a pangasius, meg a teknős, akkor a többi fajtából vegyél még többet, mert ezek rajhalak, minimum 6-8-10 fős csapatokban kell tartani őket.

Nézz szét a díszhal.info-n, ott megtalálod milyen halaid vannak, vagy melyikeknek tudnál megfelelő körülményeket biztosítani.

Növényeket is válogathatsz onnan,( vagy greenaqua.hu/növények) először inkább a nagy tűrőképességűek közül válogassál, azok igénytelenebbek.

Mindkét oldalon latin nevek -is- vannak.

2011. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat! utánaolvastam, bizony a pangasiusnak jóval nagyobb akvárium kell. teknős pedig leghamarabb januárban lesz kilakoltatva, akkor készitek neki új élőhelyet. addig kiszámolom mennyibe kerül mindez:D
2011. dec. 18. 17:35
 3/4 anonim válasza:

Figyelj arra, hogy meglegyenek a "szintek", vagyis ahova a halak el tudnak bújni...

Sok halacska esetén legyen rendszer a takarításban.

A köveket igen érdemes pucolni és mondjuk havonta 1x ecetes ronggyal töröld át, utána öblítsd el, hiszen ha az egyik halad betegségben pusztult el,akkor a baktériumok /és az algák/ a köveken megtelepedhetnek és kellemetlenségeket okozhatnak...

Legyen a vízben folyamatosan működő lélegeztető...

A víz megfelelő hőfokú legyen...

A táplálása a halaknak napi egyszer nagyjából u/akkor történjen...

Kell még a halaknak fény,hiszen te/ön se tud(sz) fény nélkül élni.

Nagyjábol ennyi remélem segítettem

13/F

2011. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
fény, melegitő, szűrő van. köszi a válaszod, nyugodtan tegezhetsz!
2011. dec. 18. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!