Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újszülött guppiknak kell szűrő?

Újszülött guppiknak kell szűrő?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. A legkisebb halnak is van bélműködése. Termel végterméket, még többet is, mint egy kifejlett hal. Ugyan úgy tönkre teszi az ammónia és a nitrát. Sőt, még érzékenyebb is. Tehát kell szűrő, még jobban is, mint egy kifejlett halnak.
2011. dec. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Hát ez attól függ, hogy hol neveled őket.Én azt mondanám, hogy oxigéndús ázalékmentes vízre van szükségük. Ha azonnal eltávolítod a kajamaradékot és csinálod a részleges vízcserét 2-3 naponta, akkor megoldható egy darabig szűrő nélkül is a nevelésük, de jobban jársz, ha beteszel egy kis szivacsszűrőt a medencébe. Természetesen ettől még ugyan úgy takarítani kell és a vízcsere sem maradhat el.Én az ivadékokat is teljesen felszerelt,növényekkel beültetett akváriumban szeretem neveni, ez egyben az ikráztató, ill ellető medence is.
2011. dec. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. én is csináltam hogy 2-3 naponta cseréltem a vizet, fel porszívóztam a kajamaradékot, stb... Nem jó. Gondolj bele nagyjából két hónapig kell külön tárolnod. Mit kínlódnál vele? Nekem van vitorlásom, és sajna hiába vannak centi felett a kishalak, ( neon méretűek ) amint átteszek egyet is a nagy akváriumba már mennek is utána a vitorlások és eszik meg. ( pedig a neonokat nem bántják. )
2011. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!