Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kompakt izzós világítást...

Kompakt izzós világítást lehet közvetlenül víz fölé tenni?

Figyelt kérdés

[link] ha ilyen izzót szeretnék az akváriumom fölé egy kerámia foglalattal, akkor rakhatom közvetlenül a víz fölé?


A boltban nekem azt mondták, hogy az ilyen takarékos égőkben van valami cucc, aminek nem szabad vízzel érintkezni (pára sem). Simából meg nincs daylight. Most akkor hogy van ez?


Ha simán nem lehet, akkor esetleg leírnátok, hogy hogyan lehet ilyen égőt akváriumhoz használni? (mivel tudom vízbiztossá tenni?)


2011. dec. 14. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Ugyan nem komálják a párát, de annyira hamar tönkre se teszi, hogy aggódni kelljen miatta. Persze amíg nem fröccsen rá közvetlenül a víz, mert az már más téma.
2011. dec. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mostanában már ledekkel szoktuk bevilágítani az akváriumokat! Népszerűek a kék összhatású variációk. Ez a legbiztonságosabb megoldás, mert törpefeszültségről is kitelezhető.


Ha feltétlen ragaszkodsz a daylight kivitelhez akkor két megoldást választhatsz:

- Hagyományos cső, vízálló világítótest (IP54) kívülre szerelt vízálló kivitelű meghajtó. Pl.: különféle fürdőszoba lámpák.

- Kompakt fénycső vízálló világítótestben. Ez a legolcsóbb, vannak már olyan hajólámpák amik be tudják fogadni a kompakt fénycsövet. Vigyázz nem mind!



Ezt láttad már:

[link]


Ez a hagyományos cső neked nem megfelelő?


Egyébként az osram honlapja komplett megoldásokat is kínál. Bár nem a legolcsóbb. Írd be a keresőjükbe: daylight, ip54 vagy aquarium.


NAGYON FONTOS!

NEDVES KÖRNYEZETBEN MINDIG VÍZÁLLÓ KIVITELT HASZNÁL!


Nem azért mer tönkremegy, hanem azért mert agyoncsapja az asszonyt vagy a gyereket!

2011. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém pont így van megoldva, de azért egy-két dologra figyelni kell. Ahogy már írták, vigyázni kell a víz felcsapódására, az-az érdemes legalább 15-20 cm távolságra tenni a vízszíntől és ügyelni kell, hogy ne legyen közvetlen a levegőztető fölött, valamint nyitott tér kell, hogy ne zárt párás helyen legyen.A másik fontos dolog, amit már a kolléga említett előttem, csak akkor szabad így használnod, ha megtudod oldani, hogy közvetlen ne érinthesse meg senki, főleg gyerekek ne férhessenek hozzá.Én is csak azért mertem így megoldani mert beépített az akvárium és csak a frontüveg látható ill fogható meg. Amúgy 4 éve működik így, ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem tett benne kárt a pára.
2011. dec. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


gyerek nincs, de macska van... az meg még rosszabb :D


fénycsövek szóba sem jöhetnek, még t5ösből sincs ilyen kicsi, mint ami nekem kell.

2011. dec. 15. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Használtam ugyanezt a kompakt izzót, amit linkelsz kerámiafoglalattal a víz fölött, nyitott akváriumban így. Egy sima műanyag virágládába szereltem bele, aminek a tetején volt két luk gyárilag, ott kiszállt a pára, és nem igazán párásodott az izzó.

[link]

Ezt így simán rátettem az akváriumra és kész.


Ezen kívül most a 200 literes akváriumba van egy eszkábált tetőm laminált bútorlapból. Abban már megmaradna a pára, mivel nincs luk a tetején, de a hátuljánál egy lappal kevesebb van, hogy tudjon szellőzni, hátul úgysem látszik és hátra betettem egy 12centis PC ventillátort is egy 9 voltos adapterre kötve. Egyrészt az izzókat és a neonokat hűti a venti, tehát növeli az élettartamát, másrészt nem párásodnak be a tető alatt se a neoncsövek, se a kompakt izzók, amiket oda bele gányoltam.


Ennyi a titka, kell hagyni hogy valahol tudjon szellőzni és azért olyan 5-6 centi táv legyen az égő és a vízszint között. Ha úgy látod mégis párás lenne, akkor kicsit lejjebb szívod a vizet, de egy minimális párát simán elviselnek ezek az izzók.

2011. dec. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!