Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha összes vizet leszűrtem,...

Ha összes vizet leszűrtem, aljazt benne marad. , akkor milyen cuccok kellenek bele?

Figyelt kérdés
Apukám ment halashoz, vett ilyen vízelőkészítőt, azt monda a csávó,h más nem kell bele... ezt nem értem, és akk a clortalaníto, algagátló, növénytáp hol marad? nem hiszem el h minden benne van ebbe, max clortalanító nem kell, alga és növény táp szerintem kell. mi a véleményetek?
2011. dec. 8. 01:59
 1/9 A kérdező kommentje:
nem szűrtem, hanem szívtam! :D
2011. dec. 8. 02:00
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
A vízelőkészítők nem tartalmaznak algagátlót és növénytápot sem, nem ez a dolguk.Nagy valószínűséggel van benne klórtalanító, ha drágább akkor esetleg megköti a nehézfémeket és tartalmazhat hasznos enzimeket, vitaminokat, nyomelemeket. Kellene tudni a pontos nevét, típusát. Viszont, teljes vízcsere esetén az akváriumot, még baktériumkultúra telepítése esetén is érdemes üresen üzemeltetni 1-2 napig, úgy értem, hogy halak nélkül.Ha nem tartalmaz baktériumkultúrát a vízelőkészítő, akkor 1-2 hétig.
2011. dec. 8. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
algagátló nem kell, növénytáp kell, de csak ha már van benne növény... tápból is csak felét oszd el napi adagokra, amíg nincsenek bent halak.
2011. dec. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Az algagátlók mérgek, hosszú távon szigorúan tilos használni őket, a halakat és a növényeket is képesek kiirtani. Egyébként meg nem is oldják meg az algaproblémát. A növénytáp hasznos dolog, a gyorsabb növekedésű növényeknek szükséges, a lassúak elvannak nélküle. A vízelőkészítők klórtalanítanak is egyben.
2011. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


már 1 hete belett téve a cucc, de még nincsenek bent a halak.. n növényeket most fogok rendelni, miután beástam őket, beteszem a növénytápot... és 2-3 nap múlva veszek be halakat..

hogy érdemes, most folyékonyat nyomjak majd bele, aztán köv takarításnál meg tablettásat tegyek alájuk? vagy lehet mind2öt most is már akár?

2011. dec. 8. 18:08
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ha nem teszek bele algagátlót, akk kijön 1 hét alatt az alga szerintem? vagy mit tegyek akkor helyére..


ha betettem növényeket, akk mért nem tehetem bele a 100 liternek megfelelő vizmennyiséghez a növénytápot? mért napi adagokra? hm? beteszem 2-3 nap múlva a halakat, az nem jó?

2011. dec. 8. 18:14
 7/9 A kérdező kommentje:

nem olcsót szoktunk ilyen 50 ft-st...

mindig serát veszünk... sera aquatam neve 50 ml/1.7 fl.oz. 200l/ 53 US gal.

2011. dec. 8. 18:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Van vízelőkészítő ilyen klortalanító... abba írja ezeket cuccokat amiket mondtál, 400 literhez van 900 ft volt Sera.. ezt takarítások után szoktunk.. vízelőkészítőt meg amit most vettünk az 200 literhez van 700 ft volt, sera azon nincs magyar leírás, de tuti benne van minden..
2011. dec. 8. 19:14
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, nem szerencsés dolog az akváriumot ilyen módon takarítani, mármint teljes vízcsere, fertőtlenítés, stb.A rendszeres 1-2 heti 20-30%-os vízcsere, a talajporszívózás és a szűrő tisztása gyakorlatilag biztosítja a zavartalan működést, mid a halak, mind a növények számára.Ha nem túl kényes növényeket vásárolsz, a vízcserék alkalmával bevitt nyomelemek elég kell legyenek a fejlődésükhöz.Az erős gyökérzetűek tövéhez tehetsz néhány tablettát, de egyenlőre lötyit ne használj mert a növények úgy nevezett vegetatív állapotban lesznek addig, amíg meg nem szokják az új környezetet, ez pár nap, de 2-3 hét is lehet, sőt néhány kényesebb növény, hónapokig is vegetálhat, ha most telenyomod tápsóval, csak az algákat eteted.Folyékony tápszer főleg a finom levelű,( pl: hínár, moha, stb )ill az úszó, lebegő, növényeknek kell esetenként.Én csak akkor nyomok egy kis tápot, ha jelentkeznek a hiánybetegségek, ill ha leállt valamelyik növény a fejlődésben.Csak úgy megjegyzem, 4 éve tápoztam utoljára, természetesen a vízcseréket csinálom rendszeresen.A dús növényzet a legjobb algagátló, mert felélik az alga tápanyagait.Az új növényeket viszont érdemes fertőtleníteni és pár napig karanténban tartani, vagy egy kicsit drasztikusabb, de gyorsabb eljárással algátlanítani, pl timsós, esetleg hipós lemosás.Mivel ehhez gyakorlott kéz kell, itt használhatod a kíméletesebb algairtókat pl SERA algovec.Ha nincs lehetőséged, vagy nem akarod karanténba tenni a növényeket akkor sajna előfordulhat becipelsz egy két nem kívánatos algát és néha veszélyes fertőzéseket is. Én is azt tanácsolnám, hogy csak a végső esetben használd, mert valóban káros a halakra és a növényekre nézve is.Ültess minél dúsabb növényzetet, vásárolj növényes fénycsövet, csináld a vízcseréket és ha elég a szűrőd teljesítménye, nem lesz gondod sem a vízzel, sem az algákkal.Még egy fontos dolgot megemlítenék, ahoz, hogy mind ez működjön, fontos, hogy megfelelő db számú halat tarts.
2011. dec. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!