Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez miért lehet?

Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Néhány napja kicseréltem az akvárium homokját és vizét. Raktam bele algagátlót, metilkéket és biológia beállítót. Beleraktam a halakat és elkezdtek "haldokolni". Gyorsan átraktam a másik akváriumunkba és szerencsére megmaradtak. Majd vártam két napot és visszaraktam őket. Azóta, mióta lecseréltem a vizet habzik a teteje és egy kicsit zavaros is. Mitől lehet?
2011. dec. 3. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy ész nélkül telenyomtad olyan dolgokkal, amik miatt egy akvarista visítani tudna.

1. Lecseréltél mindent, így eltűnt az összes lebontó baktérium, semmi nem tudja lebontani az ammóniát és nitritet.

2. Raktál algagátlót egy teljesen algamentes akváriumba, ami egyébként a halakra kifejezetten mérgező, de semminek nem tesz jót.

Aztán raktál metilinkéket, ami betegség kezelésé való, ráadásul minden életet elpusztít a már amúgy is halott akváriumban.

A biológiai beállítót meg nyomhatod, hiába, méregben nem maradnak meg a hasznos baktériumok.


Az lett volna a csoda, ha nem haldokoltak volna a halaid. Ez olyan, mintha tök egészségesen kapnál egy kemoterápiát, egy jó nagy adag antibiotikum kúrát, meg a biztonság kedvéért kivennék a fél vesédet. Hidd el, te sem lennél jól. Teljesen felesleges dolgokat csinálsz.


Inkább olvass kicsit az akváriumban lezajló biológiai folyamatokról, ha már halat tartasz.

2011. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mérgezés.

A vízcsere, az aljzat csere, az algagátló, és a metilén kék totálisan, teljes mértékben hazavágta az egész biológiai szűrést. Ha az egyik nem lett volna elég, volt mellette még 3 dolog, amivel minden esélyt lenulláztál arra, hogy a legcsekélyebb mértékben is kialakuljon akár egy kezdetleges hasznos mikroflora.

A habzást és zavarosodást sokminden okozhatba, a biológiai egyensúly teljes hiánya pl. egy tök jó ok.

2011. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és hogy folytassam, 2 nap után azért élnek valamennyire a halaid, mert lebomlott a vegyszerek egy része. És azért habzik és opálosodik a vized, mert nincsenek szűrőbaktériumok, tehát a halak az ürülékükben úszkálnak.

Most csinálj azonnal egy 50%-os vízcserét (természetesen pihentetett vízzel), aztán használd a baktériumkultúrát (biológiai beállítót). Utána 3 naponta mehet 20% vízcsere. A metilinkéket és az algagátlót pedig dobd ki.

2011. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!