Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgára használ az elsötét...

Ecsetalgára használ az elsötétítése az akváriumnak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat.

Nagyon makacs az ecsetalga. Általában csak a teljes restart vagy a drasztikusabb kezelések segítenek eltüntetni, de ez halakkal nem működik, őket ki kell telepíteni.

Egy esélyt mondjuk adhatsz neki, de csak ha a kiváltó okokat is megszünteted.

2011. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Speciel nekem sikerült egyszer eltüntetnem, mindenféle drasztikus módszer nélkül. Redukáltam a fényerőt és felhagytam a tápozással egész nyáron, mert nem volt időm foglalkozni az akváriummal. A fényigényes növények nem szerették, de az ecsetalga is eltűnt. Most rendberaktam ugyanazt az akváriumot, rendesen megy a fény meg tápozom, és már megint itt vannak a szürke csimbókok a Microsorum levelén.
2011. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor nem próbálkozom .alacsony fényigényű növényeim vannak ,lassan növők .Szétszedni csak tavasszal fogom ,nem tudom megoldani most a restartot .
2011. dec. 2. 14:35
 4/5 A kérdező kommentje:
érdekes ,mert az üvegen fehér szálak vannak a növényeken meg barnák a pamacsok ,meg a szálak .
2011. dec. 2. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy nem használ a sötétítés. Szeirntem csak jobb sötétíteni, mint hagyni ahogy van, hisz azért nő, mert ideálisak neki a körülmények. Van fény, lehet van táp is, és ha így hagyod, 1 hónap mulva már annyi lesz hogy az összes növényedet dobhatod ki.
2011. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!