Hallott már valaki olyat hogy konyhasót tesznek az akvárium vizébe vízelőkészítőnek?
hát... a vízelőkészítők a nehézfémeket kötik meg, a só fertőtlenít. A kettő nem ugyanazt a munkát végzi. Én úgy vagyok vele, hogy a só inkább betegség gyanú esetén jó: 1kk 10 liter vízben az édesvizi halaknak is elviselhető. Ha betegség gyanúja áll fenn egy halnál a só nem meggyógyítja azt, hanem megakadályozza a továbbterjedését a többi halra, illetve a másodlagos fertőzések is elkerülhetők vele.
A konyhasó csak akkor jó ha jódmentes, de a boltokban lehet rendes akvárium sót kapni.
Persze. Mollyknál például szokás sózni a vizet, de a többi elevenszülőnek sincs ellenére. Lágyvizes halaknál már annyira nem tesz jót.
Az adag egyébként 1 csapott evőkanál/10 liter víz (diszkosz.hu-n grammra pontosan is megtalálod az adagolást).
Hasznos egyébként, mert valamennyire csíramentesít, valamint a halakat ellenállóbbá teszi a nitrátokkal szemben, mivel hártyát képez a kopoltyún.
Nem a kopoltyún képez hártyát, hanem a kloridionok magas koncentációja a szervezetben segít megakadályozni a nitrit felszívódását, így elkerülhető vele a mérgezés. De ez csak olyan körülmények között előny, amit tisztességes akvarista eleve nem is hagy kialakulni.
A csíramentesítés sem abszolút előny, mert a szűrőbacik életébe is bezavar, tehát nem tesz jót a vízminőségnek. Egysejtű parazitás betegségek gyanúja esetén érdemes sózni, mert egy enyhe fertőzést önmagában is képes lehet meggyógyítani.
Illetve ahogy előttem is mondták, egyes halfajok kifejezetten szeretik, mert olyan élőhelyről származnak, ahol ez természetes.
Tehát a só nem vízelőkészítő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!