Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért bántják a terhes plattit?

Miért bántják a terhes plattit?

Figyelt kérdés
Van egy "terhes" plattim, már elég közel jár a szüléshez. Az összes hal, amelyiknek a közelébe kerül, megcsipkedi... a többi platti különösen nagyon tépkedi szegényt.. nagyon sajnálom, de nem tudom mitévő legyek. Egyellőre nincs másik akváriumom, a napokban fog megérkezni. Körülnéztem a neten, de erről sajnos nem találtam erre utaló információt. Természetesen eddig semmi probléma nem volt. Ha valakinek van ötlete, hogy miért történhet ez, kérem segítsen! Köszönöm előre is!
2011. nov. 18. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A halak így reagálnak a gyengeségre. Érzik, hogy az a hal jelenleg nem tudja megvédeni magát, illetve a kicsik érkezésével is tisztában vannak, várják a lakomát. Azon kívül, hogy búvóhelyet biztosítasz (sok növénnyel), mást nem tehetsz. Ezek a harcok általában nem halálosak.
2011. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors segítséget! Én is hasonlóra gyanakodtam, megnyugtató, hogy ez a dolog nem halálos. Lehetősége bőven van elbújni, csak sajnos nem él vele. Mindenképp külön teszem majd, amint megoldható lesz, csak féltem, hogy nem éli meg szegény... köszönöm mégegyszer!
2011. nov. 18. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!